Zamknij
REKLAMA

Profesjonalna dezynfekcja - skuteczna i łatwo dostępna

08:54, 26.02.2021 | B.R
Skomentuj

Ostatnimi czasy coraz więcej osób prywatnych decyduje się na przeprowadzenie w swoich domach profesjonalnej dezynfekcji. Warszawa, ze względu na liczbę mieszkańców, przoduje w tego rodzaju statystyce. Tym niemniej profesjonalną dezynfekcję można obecnie przeprowadzić nie tylko w największych polskich miastach, ale w zasadzie w każdej miejscowości w naszym kraju.

Ozonowanie jest obecnie najpopularniejszym sposobem na przeprowadzenie profesjonalnej, skutecznej dezynfekcji w Warszawie ze względu na największą liczbę dużych przedsiębiorstw, instytucji oraz organizacji, tego typu usługi cieszą się niemałą popularnością. Okazuje się jednak, że liczba osób prywatnych, decydujących się na odkażanie swoich domów oraz mieszkań, także sukcesywnie rośnie. I to nie tylko w stolicy, lecz także w pozostałych regionach naszego kraju.

Jakie okoliczności sprawiają, że decydujemy się na dezynfekcję?

Okolicznością niejako zmuszającą nas do przeprowadzenia dezynfekcji w domu jest najczęściej zakaźna choroba bliskiej osoby. Usunięcie mikrobów z mieszkania, w którym taka osoba przebywała, jest jednym z najważniejszych działań zapobiegających ponownemu pojawieniu się infekcji. Tego rodzaju działanie jest także przeprowadzane w pojazdach, na przykład wówczas, gdy przewoziliśmy chorych pasażerów.

Niekiedy osoby prywatne decydują się na profesjonalną dezynfekcję także w sytuacji, gdy w ich najbliższym otoczeniu pojawi się ktoś z osłabioną odpornością. W tym przypadku dezynfekcja przeprowadzana jest prewencyjnie, ponieważ eliminuje zarazki, które mogłyby stać się przyczyną niebezpiecznej infekcji. 

Bardzo podobnie jest z firmami, organizacjami czy instytucjami. Tutaj także dezynfekcja przeprowadzana jest po stwierdzeniu zagrożenia biologicznego lub w celu jego wyeliminowania. Oczywiście skala takiej operacji może się bardzo różnić zależnie od okoliczności. Na przykład dezynfekcja szpitala i biura, chociaż mają ten sam cel, różnią się od siebie w zasadzie we wszystkich pozostałych aspektach. Skala przedsięwzięcia jest inna, tak samo jak zastosowane technologie, koszty operacji itd.

Jakie metody dezynfekcji są najpopularniejsze?

Obecnie dezynfekcję przeprowadza się najczęściej jedną z czterech metod.

  • Ozonowanie ? polega na rozpyleniu ozonu w pomieszczeniu. Jest to szybki, skuteczny i bezpieczny sposób zarówno na pozbycie się mikrobów, jak i usunięcie niechcianych zapachów.
  • Woda wysokoozonowana ? w tym przypadku ozon jest rozpuszczony w wodzie. Metoda ta jest stosowana na tych powierzchniach, które nie ulegną zniszczeniu poprzez utlenienie. Jest zalecana w szpitalach, kuchniach itp.
  • Oprysk ? preparat bakteriobójczy podawany jest w formie oprysku. Metoda tania, wciąż ciesząca się dużą popularnością.
  • Zamgławianie ULV ? rozpuszczony preparat jest aplikowany na dezynfekowane powierzchnie w postaci bardzo drobnej, schłodzonej mgiełki. Mgiełka może swobodnie się unosić, dzięki czemu dociera nawet do trudno dostępnych miejsc. Zamgławianie to także idealny sposób na dezynsekcję.

Gdy poszukujemy firmy, która wykona dla nas profesjonalną dezynfekcję ? nie ważne, czy w Warszawie, czy innym polskim mieście ? warto zwrócić uwagę nie tylko na możliwie szeroki wybór metod usuwania zagrożeń biologicznych, lecz także na referencje, doświadczenie oraz kompleksowość usług. Przedsiębiorstwem, które spełnia te wszystkie warunki, jest PSG Polska. Główna siedziba tej firmy znajduje się w Warszawie, jednak jej usługi są dostępne na terenie całego kraju.

 

Materiał zewnętrzyny

 

(Materiał zewnętrzny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%