Zamknij

Pokój dla dziewczynki - jak go urządzić? Poznaj 3 porady ekspertów

15:36, 12.04.2019 | artykuł sponsorowany

Utartym i bardzo krzywdzącym schematem jest, że pokój dla dziewczynki musi być różowy, pełen misiów czy też domków dla lalek Barbie. Meble Pinio przekonują Nas, że aranżacja pokoju dla córki może być dużo ciekawsza, tworząc przy tym miejsce do nauki, zabawy i odpoczynku. Poniżej 4 porad, jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Porada pierwsza - przestrzeń w pokoju dziecięcym

Podejmując się samodzielnej aranżacji pokoju dziecięcego należy spojrzeć na niego z szerszej perspektywy - perspektywy dziecka w różnym wieku. Podstawowym błędem popełnianym przez wielu rodziców jest skupienie się na stworzeniu wnętrza dla dziecka w konkretnym wieku. Tymczasem, do tematu należy podejść zgoła odmiennie - uwzględniając etapy dojrzewania dziecka.

Noworodek nie potrzebuje wielu wyszukanych mebli. Jego głównym miejscem funkcjonowania jest łóżeczko, należy więc zadbać by było odpowiednio wygodne i komfortowe. Warto przy tym uwzględnić, że dziecko może szybko rosnąć, dlatego warto zaopatrzyć się w łóżeczko z regulowaną wysokością materaca - znajdziemy takie w kolekcji mebli Pinio.

Z upływem lat, jak nasza dziewczynka będzie rosła, potrzebne staną się również inne meble. Będąc w wieku przedszkolnym, nauka będzie opierała się na zabawie. Warto na tym etapie dać dziecku przestrzeń, którą samodzielnie zagospodaruje.

Porada druga - kolory pokoju dziewczynki

Wstęp do artykułu nie oznacza, że różowy kolor pokoju dziewczynki to coś złego. Wręcz przeciwnie - jest on ciągle najchętniej wybierany przez rodziców a same dziewczyny dalej go uwielbiają. Warto jednak rozejrzeć się za innymi inspiracjami - może w innym odcieniu farby pokój będzie wyglądał jeszcze lepiej? Jakich kolorów użyć w pokoju dziewczynki?

To idealny moment, żeby pochylić się nad osobowością dziecka. Jak wskazują wyniki wielu badań, kolor ścian ma ogromny wpływ na zachowanie. Jeśli, więc córka jest bardzo energiczna, kolory ścian w jej pokoju powinny być w kolorach stonowanych - świetnie sprawdzą się pastelowe odcienie zielonego i błękitnego. Bardziej żywe kolory, jak czerwony, pomarańczowy czy też ostry różowy, dodają energii i poprawiają nastrój dziecka. A jakie są najpopularniejsze kolory do pokoju dziewczynki w 2019 roku?

  • błękitny,
  • beżowy,
  • lazurowy,
  • kremowy róż,
  • pastelowa żółć.

Bez względu na odcień koloru ścian, na który się zdecydujesz - musi on współgrać z kolorem mebli. Na szczęście, większość wskazanych kolorów ścian idealnie komponuje się z jasnymi meblami Pinio. Taka kompozycja stworzy ciekawą aranżację pokoju dla dziewczynki.

Porada trzecia - meble potrzebne dla dziecka

Wybierając idealne meble do pokoju dziewczynki ponownie dotykamy kwestii wieku i rozwoju dziecka. Jest jednak kilka niezbędnych mebli do pokoju córki, które należy zakupić bez względu na wieku dziecka. Jakie to meble?

Komoda Pinio

Idealne miejsce do przechowywania ubrań dziecka. Jedną z półek można przeznaczyć również na zabawki dla dziecka, które będzie musiała samodzielnie układać. Absolutnie niezastąpiony mebel dla każdej matki.

Szafa dwudrzwiowa

Liczba ubrań córki będzie rosła bardzo szybko. Warto, więc odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w większą szafę. Najlepiej sprawdzi się dwudrzwiowa z wieszakami u góry i dodatkowymi półkami na dole.

Pinio biurko

Miejsce kreatywnej zabawy i nauki dziecka. Bez względu na wiek dziewczynki, będzie potrzebowała ona miejsca, w którym będzie mogła dać upust artystycznej duszy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone