Zamknij

Dziennikarze polecają do czytania tej jesieni

10:35, 26.09.2023 . Aktualizacja: 10:35, 26.09.2023
Skomentuj

Kolejne propozycje książkowe na coraz dłuższe wieczory

"Bądź moim światłem" Dorota Dea Makowska, wyd. Replika

Przykro mi, że mogłem kochać cię tak krótko.

Izabela trzy miesiące po ślubie poznaje w kawiarni Marka. Choć nie zamieniają ani słowa, ona już wie, że jej życie właśnie się zmieniło. Mężczyzna znajduje ją tydzień później. Zostawia na stoliku kartkę z adresem i odchodzi. Izabela, wiedziona ciekawością, idzie na pierwsze spotkanie z milczącym malarzem.

Marek prosi, by przychodziła do niego w poniedziałki, środy i piątki. W tym czasie kobieta staje się nie tylko jego muzą, ale i światłem prowadzącym go przez trudne godziny.

Oboje mają wrażenie, jakby znali się od lat. Z historii opowiadanych nocą i niepozornych gestów wyłaniają się troska, czułość i niedowierzanie, że odnaleźli się tak późno. Tyle jeszcze chcieliby przeżyć, tak wiele mają sobie do powiedzenia, ale wiedzą, że goni ich czas.

Któregoś razu Izabela dostaje list:

Dobranoc Izabelo. Będę śnił o Tobie. Wspominał Twoje światło.

Wieczności nie wystarczy, by zapomnieć Ciebie.

Twój Marek

"Pozwól mi spłonąć" Katarzyna Piątek, wyd.  Novae Res

Gdy uczucie okazuje się silniejsze od ryzyka…Koniec szkoły, drugi ślub matki, przeprowadzka do Seattle i poznanie nowego brata. Tak mogłaby wyglądać kartka z kalendarza dziewiętnastoletniej Addison Grey. Ale lista niespodzianek, które czekają na dziewczynę tego lata, jeszcze nie jest zamknięta.Szczęśliwa matka z ojczymem zaraz po ślubie wyjeżdżają na miesiąc miodowy. W domu zostaje Addison i on, Mason Hale – zbuntowany dwudziestolatek, który robi wszystko, by zniechęcić do siebie nową siostrę. Jednak za tą pozorną wrogością kryje się coś więcej, a Addison Grey nie byłaby sobą, gdyby nie odkryła całej historii.Poznanie Masona to dopiero początek drogi do nowego życia, w którym będzie musiała zmierzyć się nie tylko z ciemnymi typami z półświatka Seattle, ale przede wszystkim z własnym, niesfornym sercem.

"Gdzie moje love story" Agnieszka Linga-Łoniewska, wyd. Słowne

Czy miłość jak z filmu może przytrafić się w prawdziwym życiu? Przekonaj się o tym dzięki pięknej powieści "Gdzie moje love story" autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej!

Nina jest znaną charakteryzatorką i pracuje przy produkcji nowego filmu. Przyszło jej pracować z niezwykle aroganckim aktorem, o którym ma coraz gorsze zdanie. Na szczęście niedługo ten koszmar się skończy i nie będzie musiała z nim więcej rozmawiać. W najbliższym czasie nie będzie rozglądać się za mężczyznami, a tym bardziej za aktorami. Jeszcze nie doszła do siebie po rozstaniu ze swoim byłym.Miron jest gwiazdą kina i musi znosić napięte relacje z Niną. Mężczyzna za maską arogancji skrywa swoje prawdziwe problemy. Jego życie pełne było cierpienia i dramatycznych przeżyć, a od kilkunastu lat skrywa tajemnicę, która wypala jego wnętrze.Nina i Miron są skazani na siebie na planie filmowym. Chociaż nie podoba im się ta znajomość, to coś zaczyna się dziać. Pomiędzy nimi coraz wyraźniej czuć chemię. Tylko czy dwoje zranionych ludzi zdoła przełamać swoje uprzedzenia? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w lekturze “Gdzie moje love story”.

O autorce

Agnieszka Lingas-Łoniewska jest znana z bestsellerowych powieści romantycznych. Charyzmatyczni bohaterowie zazwyczaj uczestniczą w niezwykłych przygodach, których w swoim życiu może doświadczyć każdy czytelnik. Wśród najpopularniejszych książek napisanych przez Agnieszkę Lingas-Łoniewską znajdują się takie tytuły jak "Zakład o miłość", "W szpilkach od Manolo", "Bez przebaczenia" czy "Bez pożegnania".

Opisy Wydawców

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%