Zamknij

W Siedlcach pamięta się o bohaterach

22:49, 04.12.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

4 grudnia odbyły się uroczystości upamiętniające 154 rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uroczystości odbyły się pod popiersiem marszałka Józefa Piłsudskiego, które jest zlokalizowane pomiędzy Placem Bankowym a ulicą Piłsudskiego.

- Mam nadzieję, że tradycja czczenia marszałka Józefa Piłsudskiego wpisze się w tradycję Siedlec - mówił Konstanty Strus. - Dzięki takim ludziom jak Piłsudski czy Roman Dmowski niepodległość Polski stała się faktem. Pamięć o nich jeszcze szczególnie ważna w tak trudnych czasach jak obecne. Na granicy polsko-białoruskiej jest niespokojnie, a społeczeństwo jest podzielone w wielu kwestiach. Cieszę się, że jesteśmy razem.

Po niezbędnym wstępie odbyła się wspólna modlitwa za ojczyznę, którą odmówił ksiądz Bogumił Lempkowski. Następnie zebrane delegacje złożyły wiązanki pod popiersiem marszałka Piłsudskiego.

- Jestem rad, że w naszym mieście pamiętamy o bohaterach. Wszyscy wiemy, że dzięki nim żyjemy w wolnej Polsce - dodał przewodniczący rady miasta, Maciej Nowak.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert pieśni patriotycznych okresu międzywojennego w wykonaniu Martyny Strus. Dzięki wokalnemu talentowi bratanicy właściciela Galerii Siedlce usłyszeliśmy m.in. "O mój rozmarynie" i "Hej, Hej Ułani Malowane Dzieci".

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

WWLWWL

3 3

Karaś?
Nowak?
Strus?

Kwintesencja sformułowania: Biznes i Polityka 00:31, 05.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaroMaro

0 0

i inkwizycja .... . 10:14, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%