Zamknij

Mobilny Punkt Pobrań na ul. Wiszniewskiego?

19:47, 26.10.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Radny Robert Chojecki złożył interpelację skierowaną do Prezydenta Miasta Siedlce, w której mowa jest o Mobilnym Punkcie Pobrań. 

Radny Chojecki powołał się na sytuację obecnie panującą w Siedlcach. Napisał: "W związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną uruchomiono punkt pobrań wymazów przy szpital Miejskim w Siedlcach. Rosnący wzrost zakażeń Covid-19 wprost przekłada się na liczbę mieszkańców kierowanych na pobranie wymazów. Pogarszająca się sytuacja atmosferyczna powoduje, że kilkadziesiąt osób bardzo często oczekuje na pobranie wymazu w trudnych warunkach, deszczu i chłodu dodatkowo narażając się na chorobę. Namiot, który rozstawiło miasto, nie wyczerpuje problemów. Rozwiązaniem sytuacji jest prosty w realizacji, niewymagający wysokich nakładów finansowych Mobilny Punkt Pobrań Drive -Thru. Bez wysiadania z samochodu oczekujący będą mogli poddać się pobraniu wymazu. Zasadnym jest wykorzystanie parkingu przy ul. Wiszniewskiego, który w połączeniu z infrastrukturą szpitala można efektywnie zaadoptować na potrzeby mobilnego punktu. Rozwiązanie to zminimalizuje ryzyko zakażenia osób postronnych i zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo osób wyczekujących, personelu medycznego a także poprawi wygodę zmagających się z objawami choroby."

Radny dodał: "W imieniu mieszkańców Siedlec i regionu zwracam się z apelem o niezwłoczne zorganizowanie Mobilnego Punktu Pobrań Drive-Thru, który zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo osób wyczekujących, personelu medycznego, zminimalizuje ryzyko zakażenia osób postronnych, a także poprawi wygodę oczekiwania osób zmagających się z objawami choroby.

 

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA