Zamknij

Pamiętajcie o Siedlcach - tak życzył maturzystom wiceprezydent

15:00, 15.01.2024 PM
Skomentuj

Sezon studniówkowy trwa w pełni. W sobotę udaliśmy się na bal studniówkowy do licealistów z siedleckiego Żółkiewskiego.

Bal studniówkowy IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego odbył się w sali Chodowiak. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali 5 odsłon tradycyjnego poloneza, a każdy choć wykorzystywał podobne kroki, zupełnie różnił się choreografią i wydźwiękiem.

Jednak zanim maturzyści zaprezentowali swoje choreografie w części oficjalnej przemówił do nich m.in. dyrektor placówki i zastępca prezydenta miasta.

- Ostatnie rankingi pokazały, że stajemy się nie tylko co raz bardziej prestiżową szkołą, ale również nasze wyniki idą ciągle do góry. Perspektywy wykazały, że w ostatnim rankingu podskoczyliśmy do góry o 55 oczek. Wasi starsi o rok koledzy, również bawili się na tej sali, a za sto dni napisali swoje matury bardzo dobrze. Tego życzę i Wam, abyście dzisiaj bawili się najlepiej, jak potraficie, a już za 114 dni, aby Wasze umysły były gotowe do osiągnięcia, jak najlepszych wyników. Może uda się podskoczyć o kolejne 55 oczek w rankingach - mówił do uczniów i ich rodziców dyrektor Jacek Jagiełło.

Głos zabrali również przedstawiciele komitetu studniówkowego, rady rodziców, przewodnicząca samorządu uczniowskiego, ale to zastępca prezydenta spojrzał na maturzystów wizjonerskim okiem.

- Dziś jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu, który zapewne zapamiętacie na długo. Matury również będą takimi ważnymi etapami, a później pójdziecie - każdy w innym kierunku. Życzę Wam, aby wyniki matur pozwoliły Wam spełniać zamierzone cele i pójść na wymarzone studia. Pamiętajcie jednak skąd pochodzicie i w wielkim świecie, nie zapominajcie o Siedlcach - zwrócił się z sentymentem Robert Szczepanik zastępca prezydenta miasta Siedlce.

Po przemówieniach uczniowie podziękowali swoim wychowawcom, dyrekcji i całej kadrze pedagogicznej za ich otwartość, codzienny wkład w ich rozwój i edukację oraz obiecali, że zdobytą wiedzę wykorzystają w dorosłym życiu jak najlepiej.

 

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%