Zamknij

Bez sylwestra, bez iluminacji...Siedlce miasto nieprzyjazne tradycjom

08:10, 22.11.2023 PM Aktualizacja: 08:18, 22.11.2023
Skomentuj

To kolejny rok, kiedy w Siedlcach zabraknie wyczekiwanych przez wielu cały rok magicznych elementów związanych ze świętami i przełomem noworocznym.

Psiaki w centrum miasta się ucieszą, bo siedlczanie na placu strzelać nie będą.  Jednak czy o samo strzelanie chodzi? 

Mieszkańcy nie będą wspólnie świętować noworocznego przełomu, bo miasta po prostu na to nie stać. Przerwa covidowa i zeszłoroczne decyzje władz miasta pozwoliły się już do tego przyzwyczaić.

Zabawa zabawą,  ale co z klimatem przedświątecznych dni, który wielu zachwycał, a jeszcze innych wprowadzał w przyjemny bożonarodzeniowy nastrój? Co ze świetlnymi iluminacjami i światełkami na drzewach?

Okazuje się,  że ze względu na zadłużenie, zrezygnowano nie tylko z sylwestra, ale także z ozdób, które od 1994 roku charakterystycznie zdobiły główne ulicę miasta. W tym roku zabranie również ich.

Czy da się tego uniknąć?

Grupa aktywnie działających siedlczan jest pełna nadziei, że jednak uda się to zmienić.

- PRZYWRÓĆMY MAGIĘ ŚWIĄT W SIEDLCACH i tradycję zapalania lampek na drzewach - skierowała apel do siedlczan pani Angelika.

Świąteczne lampki stały się już w naszym mieście tradycją. Każdy od 30 lat wyczekiwał, kiedy w końcu miasto rozjaśni blask żółtych pajęczyn rozścielonych na gałęziach.

- Czy Radni Miasta mogliby opublikować informację o ile wyższe były rachunki za dany miesiąc za energię elektryczną w związku z zapaleniem lampek?  - zadaje pytanie pani Angelika, licząc na odpowiedź, dającą nadzieję.

Pada również propozycja pozyskania sponsorów, którzy pokryliby różnice w rachunkach, wynikająca z wprowadzenie świątecznego klimatu.

Liczne komentarze w umieszczonej informacji potwierdzają, że interwencja to dobry i potrzebny pomysł. Ludziom będzie brakować tego symbolicznego, charakterystycznego dla naszego miasta elementu okresu świątecznego.

Iluminacja promuje miasto Siedlce, czyniły je pięknym i zawsze wprawiały ludzi w świąteczny nastrój. Czy uda się uchronić tę tradycję przed zapomnieniem?

 

Fot.fb

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

ONAONA

0 2

Choinki też niech nie ubierają bo szkoda marnować czas przecież i tak jej nie zapalają ...... 08:46, 22.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Niech każdy Niech każdy

2 0

Niech każdy kto chce przystroić drzewo przy ulicy Piłsudskiego, przyniesie do Urzędu Miasta Siedlce lampki na baterie. Jak się wyczerpią baterie, niech czyjeś lampki będą zamienione na tego, kogo lampki jeszcze nie wisiały. Taką mam koncepcję. 11:15, 22.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

genekgenek

3 2

Siedlce miasto nudne nic tu nie ma a szkoda 16:05, 22.11.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XDXD

2 0

Tzn czego nie ma? 17:04, 22.11.2023


0%