Zamknij

UPH zacieśnia współpracę z Żółkiewskim

15.24, 30.06.2022 KS Aktualizacja: 15.55, 30.06.2022
Skomentuj
REKLAMA

W rektoracie odbyła się uroczystość podpisania umowy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego z IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego.

Porozumienie ma na celu współpracę naukowo-dydaktyczną, w ramach której uniwersytet obejmie patronatem klasę o profilu humanistyczno-artystycznym. Dzięki współpracy uczniowie będą mogli uczestniczyć w lekcjach akademickich prowadzonych przez wykładowców Wydziału Nauk Humanistycznych i zajęciach warsztatowych w pracowni sztuki kierowanej przez prof. Tomasza Nowaka.

Współpraca UPH i IV LO w Siedlcach to nie nowość. Obie instytucje działają wspólnie już od kilku lat. Teraz współpraca została poszerzona o kolejne punkty.

- To kolejna umowa IV LO z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym. Chcemy czerpać od najlepszych. Mam nadzieję, że nasza młodzież po czteroletniej edukacji na profilu humanistyczno-artystycznym wybierze pracownię sztuki UPH. Liczę na to, że będą powstawać dzieła na miarę jednego z naszych najsłynniejszych absolwentów - Leona Wyczółkowskiego - mówił Jacek Jagiełło, dyrektor Żółkiewskiego.

Wcześniejsze umowy uniwersytecko-licealne były zawarte z Wydziałem Nauk Ścisłych, Wydziałem Nauk o Zdrowiu oraz Wydziałem Humanistycznym.

- Nie chcemy, żeby Żółkiewski o nas zapomniał. Nie chcemy też zapomnieć o Żółkiewskim. Pokazujemy, że w naszym uniwersytecie jest oferta studiów dla każdego młodego człowieka. Mam nadzieję, że kiedyś dzieła tworzone przez absolwentów Żółkiewskiego i UPH będą osiągały wysoką wartość na aukcjach - podsumował rektor UPH, Mirosław Minkina.

Po podpisaniu umów na ręce kadry dyrektorskiej IV LO zostały przekazane obrazy namalowane przez studentów UPH.

(KS)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%