Zamknij
REKLAMA

Remonty ulic i chodników w Siedlcach

13:17, 21.06.2017 opr. JiC, UM Siedlce, fot. archiwum
Skomentuj

Blisko 3,8 mln zł przeznaczy Urząd Miasta Siedlce na nowe inwestycje oraz remonty ulic i chodników w bieżącym roku. Już w lipcu ruszy modernizacja, m.in. 3 Maja, chwilę później Poniatowskiego i innych ulic.

Drogi kluczowe
Wszystkie nowe inwestycje drogowe oraz remonty poczynione przez magistrat, zamkną się kwotą 3 mln 795 tys. 417 zł. W przyszłym tygodniu 29 czerwca, poznamy wykonawców remontów kilku ważnych komunikacyjnie ulic w Siedlcach.

Ulica 3 Maja modernizowana będzie na długości 923 m i szerokości 9 m, od sygnalizacji świetlnej z Floriańską aż do Świętojańskiej. W wymaganiach przetargu uwzględniono frezowanie starej nawierzchni, regulację studzienek, przebudowę wodociągów i kanalizacji (tylko pomiędzy Floriańską i Ściegiennego), położenie nowej nawierzchni asfaltowej oraz remonty chodników i zjazdów. Ukończenie robót ma nastąpić do 31 sierpnia.

Do końca września ma zostać zmodernizowana też inna ważna ulica w mieście: Poniatowskiego. Tu na odcinku 700 m i szerokości 7 m - od ronda na ul. Prusa, do sygnalizacji świetlnej z ul. Jana Pawła II -  dojdzie do wymiany istniejącej nawierzchni: frezowania i położeniu 2-warstwowego dywanika asfaltowego: warstwy ścieralnej i wyrównawczej.

Robotnicy drogowi pojawią się też niedługo na skrzyżowaniu ulic Łukowskiej i Składowej, gdzie będą budować rondo. Opracowano już projekt zagospodarowania i profil podłużny ulicy, przygotowano materiały do ogłoszenia przetargu, a termin realizacji zaplanowano na okres wakacyjny.

Inne ulice i remonty
29 czerwca miasto otworzy oferty nie tylko na wykonawcę remontu ulicy 3 Maja. Tego samego dnia poznamy firmy, które zrealizują modernizacje 1. części ul. Św. Królowej Jadwigi, ul. Traugutta, ul. Piasków Starowiejskich i ul. Południowej. We wszystkich ulicach zostanie zrobiony drenaż, podbudowa na bazie tłucznia kamiennego, a to zostanie pokryte 2 warstwami asfaltu o grubości 4 cm: warstwą wyrównawczą i ścieralną. Inwestycje mają być wykonane w okresie od 40 do 60 dni od momentu podpisania umów. Termin ostateczny dla wszystkich ulic, jaki miasto chce w nich zawrzeć to 31 sierpnia.

Nową nawierzchnię i chodnik zyska też ul. Łukasińskiego. Po zakończeniu trwających tam teraz prac PWiK-u - kanalizacja deszczowa itp. - których zakończenie w całej ulicy planowane jest na koniec października, spółka miejska położy w ulicy nową nawierzchnię, a miasto sfinansuje w listopadzie - w miejsce istniejącego - nowy chodnik na długości 800 m i o szerokości 2 m, po zachodniej stronie ulicy.

Remonty miejskich ulic i chodników w drogach gminnych, wewnętrznych, krajowych, wojewódzkich i powiatowych kosztowały ponad 600 tys. zł. Tzw. łatanie dziur zrobiono na 275 m kw. chodników i na 72.982 m kw. dróg. W zakres tych wydatków wchodzi również profilowanie dróg gruntowych.

Jedną z pomniejszych kategorii prac będzie rozbudowa w okresie letnim autobusowych zatok parkingowych. Już w lipcu zmodernizowana zostanie zatoczka przy ul. Unitów Podlaskich (ta w kierunku centrum miasta). W sierpniu zostanie zrobiona nowa zatoka przy SP 10 w ul. Kurpiowskiej, a do końca września nowa zatoka w ul. Poznańskiej - w miejscu obecnego przystanku na wysokości segmentów jednorodzinnych.

Informacje nt. innych prowadzonych remontów ulic i chodników na terenie miasta Siedlce:
- ul. Piaski Starowiejskie (dł. ok. 206 m, szer. 5 m); remont odcinka od Ogrodowej do Traugutta; planowany termin realizacji do 31 sierpnia,
- ul. Św. Królowej Jadwigi - 1 część (odc. w kier. ul. Piaski Starowiejskie; dł. ok. 129 m, szer. 5 m); planowany termin realizacji do 31 sierpnia,
- ul. Św. Królowej Jadwigi - 2 część (odcinek od obecnie położonego asfaltu do ul. Mazura oraz łącznik między ul. Królowej Jadwigi a Traugutta, w kier. Kazimierzowskiej; dł. ok. 150 m, szer. 5 m.; planowany termin realizacji jesień br.),
- ul. R. Traugutta (odcinek od istniejącej nawierzchni asfaltowej aż do ul. Piaski Starowiejskie; dł. ok. 293 m, szer. 5 m.); planowany termin wykonania remontu do 31 sierpnia,
- ul. Południowa (wschodni odcinek od ul. Łukowskiej; dł. ok. 222 m, szer. 3 m), przygotowano materiały do ogłoszenia przetargu, planowany termin wykonania remontu do 31 sierpnia,
- wykonanie zjazdów z ul. Domanickiej w ul. Grzybową i ul. Borowikową; planowany termin wykonania sierpień 2017 r.,
- ul. Rejtana (dł. ok. 345 m., szer. 5 m ); planowany termin realizacji jesień br.

(opr. JiC, UM Siedlce, fot. archiwum)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

do jasnej ch.....do jasnej ch.....

2 0

.... a gospodarcza to co ? napis na dropsach ? to co się dzieje przed wlks i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym TRAGEDIA !!!! 13:29, 21.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%