Zamknij

Muzyka akordeonowa żyje i rozwija się

22:00, 18.10.2021 | SK
Skomentuj
REKLAMA

W świetlicy w Starym Opolu (gmina Siedlce) odbył się Otwarty Przegląd Akordeonistów Amatorów.

W tym dniu akordeoniści przybyli do Starego Opola i pokazali, że muzyka akordeonowa żyje i rozwija się. Przegląd był okazją do zaprezentowania publiczności dorobku kulturowego akordeonistów z całej Polski. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie.

Do przeglądu zgłosiło się 12 uczestników. Najdłuższą drogę przebyła Halina Różanek, która przyjechała na ziemię siedlecką aż ze Szczecina. Poza tym z dalszych rejonów Polski pojawił się reprezentant z Białegostoku - Andrzej Jarmocik. Poza tym wystąpili: Joanna Zarzycka (Warszawa), Jakub Raczuk (Próchenki), Wiesław Iwanowski (Radzików Kornica), Mirosław Borkowski (Borki Kosy), Stanisław Wróblewski (Białki), Jan Sachanowicz (Strzała), Wiesław Kosyl (Stare Opole), Sonia Rożniakowska (Komornica), Marcin Kubuszewski (Brzozówka), Anna Wilińska (Mokobody). 

Spotkanie nie miało formy konkursu, celem nie była rywalizacja a integracja miłośników muzyki akordeonowej, amatorów. Podczas przeglądu odbył się jedynie konkurs na akordeonistę publiczności, na którego mogli głosować zgromadzeni widzowie po obejrzeniu wszystkich występów.

Zebranych akordeonistów i gości swoją obecnością zaszczycił Jan Suchecki, gitarzysta grający na organkach, który w przerwie na liczenie głosów zagrał kilka piosenek.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz pamiątkową statuetkę. III miejsce otrzymał najmłodszy akordeonista Jakub Raczuk, publiczność nagrodziła II miejscem Annę Wilińską, a laureatem wybranym przez publiczność został Marcin Kubuszewski. Wszyscy zgromadzeni akordeoniści zagrali wspólny utwór zachwycając publiczność .

Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski wręczył nagrodzonym statuetki i życzył powodzenia wszystkim uczestnikom oraz wspaniałej zabawy zgromadzonym osobom. Po części oficjalnej scena należała już tylko do muzyków. Swoje umiejętności zaprezentowali Paweł Sulej oraz zespół Vertim&Mamzel.

​Zgromadzeni widzowie spontanicznie śpiewali utwory wykonywane przez akordeonistów. Owacji nie było końca. Koncert upłynął pod znakiem oryginalnych, zaskakujących tekstów oraz uroczych melodii.

Podczas Przeglądu Akordeonistów Amatorów odbyła się zbiórka na leczenie dla Lenki z Nowych Igań. Dziewczynka zmagała się z chorobą nowotworową i teraz potrzebuje wsparcia finansowego, by powrócić do pełnej sprawności.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%