Zamknij

Niedzielna impreza na rynku w Mordach

20:00, 29.07.2021 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Na rynku w centrum Mordów miało miejsce nietypowe wydarzenie kulturalne.

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią była okazja, aby na żywo posłuchać pięknych koncertów w wykonaniu zespołów senioralnych z gminy Mordy. Tuż po godzinie 18.00 rozpoczęła się pierwsza część spotkania pod nazwą „Senioralna integracja kulturalna”, która odbyła się w ramach projektu „Moc aktywności” finansowanego z budżetu Województwa Mazowieckiego. Inicjatorem wydarzenia była Fundacja Donum, współorganizatorami imprezy byli Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk. Na wstępie imprezy głos zabrali Dyrektor M-GOK Patryk Kamiński, Dyrektor M-GBP Marlena Soszyńska oraz prezes Fundacji Donum Ewa Jarocka, która opowiedziała o szczegółach związanych z projektem oraz zaprosiła do uczestnictwa w nim osoby niezdecydowane.

Przy scenie znajdowało się stoisko rękodzieła artystycznego wykonane przez uczestników projektu. Można też było nabyć za symboliczną złotówkę pocztówki przedstawiające wizerunek miasteczka. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Zespół Wokalny „Złote Kłosy” z Wyczółek, któremu akompaniował jak zwykle niezwodny Jerzy Kostecki, a śpiewem wspierała go żona Gala. Zespół zaprezentował trzy melodyjne utwory: Samotny Leśny Kwiat, Gwiezdny Walc Wileński, Oj zagraj mi muzyk - wprowadzając publiczność w przepiękny nostalgiczny nastrój.

Kolejnym wykonawcą, który poruszył serca publiczności był Zespół Ludowy „Zaliwianki” z Krzymosz, z nowym akompaniatorem Andrzejem Kędziorą. Panie wykonały utwory: Śpiewać każdy może, Spełniaj marzenie, Hymn dla życia. Utwory o tematyce biesiadnej, lekkie i wpadające w ucho. „Zaliwianki” są też autorkami wielu utworów, które wykonują.

Następnie na scenie zagościł zespół z najdłuższym stażem w gminie Zespół Ludowy „Podlasianki”, który istnieją już blisko 37 lat. Od bieżącego roku Zespołowi przygrywa Andrzej Kędziora. Wśród zaprezentowanych przez panie utworów były: Świeci miesiąc świeci, Tam pod lasem,
Kasiu Kasiu. Mając na koncie taki dorobek oraz doświadczenie po raz kolejny zespół uświetnił imprezę swoim występem.

Wisienką na torcie był występ Zespołu Kameralnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Zofii Werle. Zespół Kameralny wystąpił bez akompaniamentu, a na uwagę zasługuje fakt, że jeden z wykonywanych utworów Nasz Świat jest utworem autorskim, słowa do niego napisała Teresa Jawiczuk muzykę zaś Zofia Werle, oprócz tego panie zaśpiewały utwory: Jezioro, Jezioro oraz Biała Czeremcha.

Występy zespołów senioralnych udowodniły, że bycie seniorem może być inspirujące, ciekawe i przyjemne.  Uwieńczeniem wieczoru był koncert Zespołu Maleńczuk Acustic Trio, który odbył się w ramach cyklu „Niedzielne popołudnia z …” organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach. Maleńczuk Acustic Trio wszędzie spotyka się z ciepłym przyjęciem słuchaczy, tak samo było i w Mordach. Panowie oczarowali publiczność grając znane utwory w nowych aranżacjach. Janusz Maleńczuk, Andrzej „Smuklły” Maleńczuk, Tomasz Rogalski zdobyli serca publiczności. Usłyszeliśmy m.in. utwory Perfectu, Dżemu, Stanisława Sojki, Grechuty.

Po raz kolejny udowodniono, że muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”, tak też było tego wieczoru na rynku w centrum miasta. Po koncertach artyści zostali zaproszeni na poczęstunek do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, podczas którego nie zabrakło dalszego wspólnego biesiadowania.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%