Zamknij

Już wkrótce poznamy laureatów świątecznego konkursu

06:30, 09.01.2021 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Organizowany przez Samorządową Szkołę Podstawową im. Powstańców Styczniowych w Ruchnie Konkurs Piosenki Świątecznej spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Filmy konkursowe uczestnicy wysyłali od 6 grudnia do 6 stycznia. Konkurs miał na celu kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, a także rozbudzanie w dzieciach i młodzieży chęci wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek, piosenek o tematyce świątecznej. Wszyscy biorący udział mogli zaprezentować swoje talenty muzyczne oraz promować twórcze spędzanie wspólnego czasu z rodziną.

Konkurs był przeznaczony dla przedszkoli oraz uczniów klas I-VIII szkół podstawowych. Uczestnikami konkursu mogli być soliści, mile widziane były również zespoły oraz kolędowanie w wykonaniu rodzinnym. Obszar konkursu obejmował przedszkola i szkoły podstawowe na terenie powiatów: węgrowskiego, sokołowskiego, siedleckiego, łosickiego oraz garwolińskiego.

Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować jeden utwór, którego tematyka jest związana ze Świętami Bożego Narodzenia. Mógł to być utwór z akompaniamentem instrumentu, z podkładem muzycznym lub acapella.

Przesłane filmy zostały umieszczone na kanale na platformie YouTube. Po umieszczeniu wszystkich filmów jury oddało swoje głosy, typując zwycięzców w każdej kategorii wiekowej. Wyłoniony zostanie również film z największą ilością polubień, który otrzyma specjalną nagrodę – Nagrodę Publiczności.

Komisja konkursowa ocenia: staranność wykonania, dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, walory wokalne, dodatkowe atuty prezentacji (stroje, rekwizyty).

Nagrania można obejrzeć tutaj: klik

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA