Zamknij
REKLAMA

#ZostańwDomu z MIK - kultura on-line

08:00, 02.04.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Chociaż siedziba i galerie Mazowieckiego Instytutu Kultury są chwilowo nieczynne, nie ustaje w dostarczaniu dobrych treści. Oto kilka propozycji na spędzenie paru miłych chwil w kulturze z MIK.

W galeriach wiszą ciekawe dzieła, a każda z nich proponuje nieco inne estetyczne wrażenia. Na krótkie wirtualne spacery po wystawach można wybrać się na Facebooku. 

Decyzja o odwołaniu wszystkich wydarzeń kulturalnych zapadła ostatecznie w dniu planowanego wernisażu L?tophágoi (Lotofagów) - zbiorowej wystawy Magdy Fokt, Alka Slona i Pawła Jackowskiego w Galerii Elektor do obejrzenia tutaj: klik

Ząb w ząb Irminy Staś to najnowsza propozycja warszawskiej Galerii Foksal. Wielkoformatowe płótna, pokryte uproszczonym wizerunkiem zęba zmultiplikowanego w rytmicznych układach, złowrogo wyłaniających się z czarnego tła, powodują dojmujące przeczucie zagłady, końca egzystencji, nie tylko gatunku ludzkiego, lecz końca ożywionej natury. Pozostają tylko zęby i nic. Galeria dostępna tutaj.

W Galerii Test na publiczność czeka wystawa Andrzeja Macieja Łubowskiego Obiekty i obrazy. Prezentuje dzieła artysty pochodzą z ostatnich 10 lat twórczości. klik

Dwie wystawy w morskiej scenerii prezentuje nam wirtualnie Galeria XX1: "Zanurzenie" Kai Marzec i "Ten okręt podwodny jest symbolem mojej indywidualności i wiary w wolność jednostki" Łukasza Rudnickiego. Choć tematem wspólnym jest morze, artyści sięgają po marynistyczny entourage, aby zwrócić uwagę na różne problemy. Do obejrzenia tutaj.

Kwarantanna pokrzyżowała plany otwarcia Elektry - Czytelni Słów i Dźwięków w Mazowieckim Instytucie Kultury. To nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy. W klubowej atmosferze będzie można tu odpocząć od zgiełku i pędu miasta, poczytać książki czy posłuchać muzyki z winyli, płyt CD i kaset MC. Jednak aby już teraz być z Czytelnikami i Słuchaczami w bezpośrednim kontakcie, wystartował facebookowy fanpage czytelni, gdzie prezentujemy zbiory, doradzamy czego warto posłuchać lub poczytać siedząc w domu: do zobaczenia tutaj.

Home Office to doskonała okazja do zdobywania eksperckiej wiedzy. Mogą się w tym doskonale przydać raporty z badań nad kulturą w województwie mazowieckim, które opublikowało działające w strukturach MIK Mazowieckie Obserwatorium Kultury. A tematy - jak zawsze - nietuzinkowe. Ostatnie raporty dotyczą kwestii kulturotwórczych aspektów działalności Ochotniczych Straży Pożarnych, współpracy kultury z biznesem, lokalnych potrzeb kulturalnych oraz dostępności kultury w województwie. Wszystkie raporty MOK dostępne są na stronie internetowej.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA