Zamknij

Jest nowy kanał w polskiej telewizji! To kolejna propozycja TVP

16:47, 03.10.2022 Źródło: Business Insider / TVP
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Oficjalnie wystartował nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej - TVP Nauka. Ma on zapewnić widzom "fascynujące treści popularnonaukowe w naziemnej telewizji cyfrowej, kablowej oraz technologii satelitarnej". 

TVP Nauka, jak wskazuje w komunikacie dział PR Telewizji Polskiej, to nowy kanał prezentujący treści oparte na faktach i dowodach naukowych, budujący stałą i lojalną widownię realizując misję mediów publicznych

- Nasi widzowie będą mogli uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach naukowych, poznawać dorobek polskich i światowych uczonych w naukach ścisłych, przyrodniczych, technicznych, ekologii, medycynie, naukach o ziemi i naukach społecznych - poinformowano.

Na antenie znajdą się  m.in. znane i lubiane filmy, programy i cykle popularnonaukowe zrealizowane przez Telewizję Polską. Będą to m.in. "Jak to działa?", "Sonda" i "Sonda 2", "Przyrodnik na tropie", "Weterynarze z sercem", "Operacja zdrowie". 

- Miejsce dla TVP Nauka w telewizyjnej rodzinie czekało od dawna. Mamy kanał dziecięcy, kobiecy, nie było nauki, a to przecież oczywiste, że częścią misji telewizji publicznej jest docieranie do widzów z programami popularnonaukowymi. Praca nad tym, żeby najmłodsze pokolenia miały ambicje naukowe i się rozwijały, by rodziny mogły mieć kontakt z dobrym, bezpiecznym programem, tylko pożytki będą z tego wynikać 

- mówił prezes TVP Mateusz Matyszkowicz prezentując jesienną ramówkę.  

TVP Nauka. Gdzie oglądać? 

Nowy kanał Telewizji Polskiej będzie dostępny w telewizji naziemnej. Kanał dostępny będzie także w kilkudziesięciu sieciach kablowych. 

- W ciągu kilku kolejnych dni TVP Nauka znajdzie się w ofercie największego operatora kablowego w Polsce – Grupy Vectra. Abonenci spółek Vectra i Multimedia Polska znajdą TVP Nauka na pozycji 160. Program będzie również dostępny w kilkudziesięciu innych sieciach kablowych, m.in.: Promax, SatFilm, Dolsat, TELPOL, Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Toruniu, JMDI, Spółdzielnia Słowianin, Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Winogrady, East&West -  wskazuje dział PR TVP.

(Źródło: Business Insider / TVP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KłodczaninKłodczanin

0 0

Jednego dnia zamieszczacie dwa artykuły o tej samej tematyce po co nie macie o czym pisać . A tak w ogóle to czasami piszecie takie bzdury że aż się kwaśno w d.pie robi. Raczej powinno to dominować rzetelne dziennikarstwo a nie zwykła grafomania i chęć zaistnienia w mediach.
13:49, 05.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%