Zamknij
REKLAMA

Telewizja Polska zapowiada nowy kanał. Wydadzą miliony złotych

13:10, 25.01.2021 | Źródło: Wirtualne Media
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Telewizja Polska chce uruchomić nowy kanał o tematyce lifestylowo-rozrywkowej. Kanał TVP Kobieta ma wystartować już niebawem. Wiemy, ile pieniędzy pochłonie!

TVP Kobieta ma być programem skoncentrowanym wokół potrzeb i zainteresowań kobiet bez względu na wiek, wykształcenie. W ofercie znajdą się programy o dotyczące m.in. kulinariów i zdrowia. 

Powstanie kanału TVP uzasadnia "potrzebą umacniania rodziny, kształtowania postaw prozdrowotnych, integracji społecznej, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu". 

W ofercie znajdą się formaty własne oraz zakupione przez stację. 

- W dotychczasowym portfolio programów tematyka kobieca obecna była w niektórych programach ogólnotematycznych oraz wyspecjalizowanych. Nie istniał jednak skoncentrowany na tej tematyce publiczny program wyspecjalizowany, który mógłby w zintegrowany sposób realizować potrzeby widowni kobiecej - uzasadnia Telewizja Polska w Karcie Powinności przedstawionej Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. 

Jak wskazała Telewizja Polska "programy o profilu lifestyle przeznaczone dla kobiet są oferowane przez niektórych nadawców niepublicznych i dostępne w ramach telewizji płatnej. Żaden taki program nie jest dostępny w telewizji cyfrowej".

Wiemy, jaki będzie koszt nowego kanału. 

Telewizja Polska, jak wynika z wyliczeń, na nadawanie TVP Kobieta w tym roku wyda 14,75 mln zł. W kolejnych latach będzie to o 3 mln więcej - w 2022 roku – 17,72 mln zł, w 2023 roku – 17,76 mln zł, w 2024 roku – 17,8 mln zł. 

Nowy kanał ma wystartować 8 marca. Ma być nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej oraz satelitarnej i w innych sieciach telekomunikacyjnych. 

W planach stacji jest uruchomienie także kanałów TVP Muzyka i TVP Nauka.

(Źródło: Wirtualne Media)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%