Zamknij

Aby mogli nieść pomoc

15:01, 05.10.2021 KL Aktualizacja: 15:02, 05.10.2021
Skomentuj

Kolejne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Mazowsza otrzymały wsparcie. 

To nowy samochód ratownictwa technicznego, kamery termowizyjne czy umundurowanie bojowe. W oficjalnym przekazaniu sprzętu udział wzięła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Do jednostki OSP w Mostowie w powiecie łosickim trafił nowy samochód specjalny do ratownictwa technicznego. Auto wyposażone jest w specjalistyczny osprzęt, który pozwoli na sprawne przeprowadzanie akcji ratowniczo-gaśniczych. Zakup pojazdu był możliwy dzięki wsparciu z budżetu województwa w ramach programu „OSP 2021”. Kwota dofinansowania wyniosła 80 tys. zł. 

Wilga, Pieróg, Nowa Dąbrówka i Rudnik Mały także ze wsparciem
Okolicznościowe spotkanie zorganizowane w ramach 102-lecia istnienia OSP Wilga powiat garwoliński było doskonałą okazją do podsumowania działalności jednostki. W dowód uznania za dotychczasową działalność, samorząd województwa postanowił przekazać do dyspozycji strażaków prądownicę w zestawie z dwoma wężami. Jest to sprzęt umożliwiający płynną regulację strumienia wody w trakcie akcji gaśniczych.

Pomoc rzeczowa trafiła także do jednostek OSP Pieróg i OSP Nowa Dąbrówka z powiatu siedleckiego. Na wyposażenie ochotników trafiło umundurowanie bojowe, prądownice, pompa szlamowa a także zestawy Hooligan. Sprzęt został przekazany w ramach doraźnej pomocy dla jednostek OSP z terenu Mazowsza.

Z kolei jednostka OSP w Rudniku Małym, powiat siedlecki obchodzi w tym roku 94-lecie istnienia. Z tej okazji samorząd województwa przekazał strażakom kamerę termowizyjną. Pozwoli ona na wykrycie źródeł ciepła, bez konieczności wchodzenia do płonącego budynku.

- Pomoc, jaką nasi dzielni druhowie niosą mieszkańcom Mazowsza, jest nieoceniona. Ich trud i zaangażowanie postanowiliśmy nagrodzić w sposób najbardziej praktyczny i pomocny - mówiła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska podczas spotkania z druhami.

- Nie mam wątpliwości co do tego, że zarówno nowy pojazd ratowniczy jak i specjalistyczny sprzęt w postaci umundurowania bojowego oraz kamery termowizyjnej, będzie służył naszym dzielnym strażakom przez długie lata. Jako samorząd doceniamy każdą poświęconą przez nich chwilę na ratowanie życia i zdrowia mieszkańców Mazowsza - dodała Orzełowska.

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

AdamAdam

0 0

Nie sądziłem ze kiedyś to napisze ale moim zdaniem nie powinno się kupować do jednostek takich rzeczy jak kamera a przedewszystkim jednostce która nie ma w roku nawet 20 wyjazdów , to samo z nowymi samochodami rozdaje się na prawo i lewo jednostki osp posiadają po 2 nowe a ludzi nie maja nawet żeby w pełnym składzie wyjechać na 2 17:09, 05.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%