Zamknij
REKLAMA

Powiatowy budżet przyjęty. Ostatnia sesja w 2018 roku za nami

17.26, 28.12.2018 KS Aktualizacja: 17.31, 28.12.2018
Skomentuj
REKLAMA

Najważniejszym wydarzeniem III zwyczajnej sesji Rady Powiatu w Siedlcach było głosowanie nad budżetem na 2019 rok.

Uchwała budżetowa uzyskała aprobatę w oczach radnych, choć kilku z nich miało zastrzeżenia do poszczególnych pozycji w rubryce wydatki. Szczególnie ożywiona dyskusja odbyła się w kwestii powiatowych dróg. Po wprowadzonych poprawkach kilka potencjalnych inwestycji znikło z uchwały. Starosta Karol Tchórzewski uspokajał jednak, że budżet został skrojony na miarę potrzeb, a jeżeli otworzy się szansa na pozyskanie zewnętrznych środków to Zarząd Powiatu zrobi wszystko co w jego mocy, aby poszerzyć ofertę infrastrukturalną.

Na inwestycje drogowe zostanie przeznaczonych prawie 15 milionów złotych. W budżecie znalazły się następujące inwestycje: rozbudowa dróg powiatowych w Dąbrówce Stanach, przebudowa dróg powiatowych: Męczyn - Zaliwie-Piegawki, Nakory - Krynica, Sokołów Podlaski - Paprotnia, Jagodne - Kopcie, Wołyńce - Mościbrody, przebudowa mostu wraz z rozbudową drogi Krześlin - Nakory - Patrykozy, budowy chodników w Krynicy, Nowych Iganiach i Wodyniach, rozbudowa ul. Reymonta w Kotuniu oraz opracowanie dokumentacji projektowych na odcinkach Mokobody - Osiny Górne, Kotuń - Oleksin - Bojmie, wykonanie sygnalizacji świetlnej w Golicach oraz budowę chodnika w Czuryłach.

Dochody budżetu ustalono w wysokości 57 584 698 złotych, zaś wydatki na poziomie 54 084 698 złotych. Nadwyżkę (3 500 000 zł) przeznaczono na spłatę rat kredytu. Za przyjęciem uchwały zagłosowało 18 radnych, zaś przeciw były trzy osoby.

Izba Obrachunkowa w Warszawie wydała pozytywną opinię o uchwale budżetowej.

 

Więcej w piątkowym (4 stycznia) wydaniu "Życia Siedleckiego"

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Zawiedziony budżetemZawiedziony budżetem

0 0

Mam pytanie do radnego Pana Kalińskiego ?
Dlaczego nie wniósł poprawki do budżetu.? będąc wójtem gminy Skórzec pozwolił na rozjeżdżenie dobrej drogi przez ciężki sprzęt do wsi Dąbrówka Wyłazy.
Teraz uciekł do powiatu i cicho siedzi.
Ludzie pamiętają Panie Kaliński ! 18:29, 31.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%