Zamknij

Poseł Krzysztof Tchórzewski informuje

12:16, 17.02.2017 TEKST SPONSOROWANY

Mając na uwadze częste, w prasie ogólnokrajowej i ostatnio w regionalnej, publikacje na temat osób z naszego regionu, które zostały powołane na eksponowane stanowiska, pragnę przedstawić Państwu mój punkt widzenia na ten temat.

Szanowni Państwo! Fakt, że tak wielu Siedlczan i mieszkańców naszego regionu zajmuje ważne stanowiska polityczne i ekonomiczne w naszym kraju, stanowi dla mnie powód do dumy. Jeszcze nigdy mieszkańcy regionu siedlecko-ostrołęckiego nie mieli tak wiele do powiedzenia w sprawie rozwoju i przyszłości naszej Ojczyzny.

Pełnią odpowiedzialne funkcje
Pragnę przypomnieć, że latach 2007-2015, czyli za rządów koalicji PO-PSL tego typu awanse naszych mieszkańców można było policzyć na palcach jednej ręki. Nie mieliśmy jako obywatele praktycznie żadnego wpływu na to, co dzieje się w Polsce.
Szczególne podziękowania chciałbym złożyć na ręce Pana Antoniego Józwowicza, który podjął się arcytrudnej misji ratowania naszego siedleckiego Polimexu-Mostostalu. Firma ta - z kwitnącej perełki biznesu - została w latach 2012-15 doprowadzona na skraj bankructwa, a zarządzający nią myśleli tylko o kolejnych wyprzedażach majątku, co prowadziło do powolnej likwidacji kolejnych działów. Rok 2016 przyniósł zmianę. Polimex został dokapitalizowany i szybko staje na nogi. Ponownie wykorzystano majątek firmy znajdujący się w Siedlcach, co skutkowało wzrostem zatrudnienia o ponad 100 osób z Siedlec i gmin okolicznych. Polimex-Mostostal znowu będzie jedną z najlepszych firm w naszym kraju.
Słowa pochwały należą się także Panu Mirosławowi Pawłowskiemu. Pod jego zarządem PKP zaczęła znowu wypełniać swoje funkcje. Uporządkowano kwestie majątkowe. Firma aktywnie uczestniczy w programie Mieszkanie+. Pragnę przypomnieć, że PKP Intercity pierwszy raz od lat osiągnęła zyski. Co jeszcze wczoraj było niemożliwe - stało się prawdziwe.
Sukcesy odnosi także Krzysztof Figat w Kozienicach. Dzięki jego skutecznym decyzjom przyspieszyła budowa dużej elektrowni w Kozienicach, która zapewni ilość energii elektrycznej zapewniającej rozwój Siedlec i naszego regionu na dziesiątki lat. 
Ostatnia miła decyzje to awans naszego Komendanta Miejskiego Policji dr Marka Fałdowskiego na rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
Szanowni Państwo, takich przykładów jest wiele. Rekordowe zyski przynoszą nadzorowane przeze mnie PKN Orlen, Lotos i PGNiG, powraca na drogę zwiększenia rentowności KGHM, a naprawa polskiego górnictwa to zasługi ludzi wymienianych w wielu mediach. Zapewniam, że codziennie pracujemy dla dobra naszej Ojczyzny Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej.

Mazowiecki kocioł
Zdaję sobie jednak sprawę, że wszystkich nie przekonam. Jednak tym, co wszystko co tylko można, lubią krytykować, chciałbym przytoczyć XVII-wieczny dowcip:
W piekle każda część Polski ma swój kocioł. Mazowszanie swój, Wielkopolanie swój, Małopolanie, mieszkańcy Lubelszczyzny, Mazurzy, Podlasiacy, Ślązacy i Pomorzanie także. Każdego z tych kotłów pilnują setki diabłów. Tylko przy jednym nie ma ani jednego nawet malutkiego czarcika. Przy którym? Przy mazowieckim. A dlaczego? A dlatego, że jak ktoś próbuje się z tego kotła wydostać, to pozostali za nogi go do dołu ściągają!
Cieszmy się z sukcesów Siedlczan i innych mieszkańców naszego regionu. Trzymajmy za nich kciuki, aby zrobili dla Polaków jak najwięcej dobra. Ich sukcesy są też dobrą sławą dla naszego regionu.
KRZYSZTOF TCHÓRZEWSKI
POSEŁ NA SEJM RP OKRĘGU SIEDLECKO-OSTROŁĘCKIEGO

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%