Zamknij

Ile tajemnic jest w stanie skryć jedna rodzina?

21:00, 28.03.2023 ID
Skomentuj

Recenzja powieści  Małgorzaty Rogala- ,,Przerwany pokaz” od Wydawnictwa Skarpa Warszawska.

le tajemnic jest w stanie skryć jedna rodzina? Okazuje się , ze dość sporo. Małgorzata Rogala przenosi nas do świata kryminału i mody. W powieści ukazany jest świat pieniądza i władzy z tym związanej. Do czego jest w stanie posunąć się człowiek aby zdobyć cel. Czy jesteśmy w stanie poświęcić drugiego człowieka? Czy w świecie show biznesu jest miejsce na ciepłe uczucia i sentymenty?

Głównymi bohaterami jest rodzina Morawskich. Paulina-młoda pani architekt, która wraz z ojcem prowadzi biuro, babcia Regina, słynna projektantka mody. Ta sama, która zaszczepił w dziewczynie miłość do krawiectwa. I wuj bohaterki, Andrzej. Pasożyt i nieudacznik rodzinny, który tylko ściąga na nich nie małe kłopoty i żeruje na matce, która ciągła spłaca za niego długi u nieciekawych gości.

Książka od pierwszych stron porwała mnie totalnie.

Najpierw opis śmierci mamy naszej bohaterki. Wręcz przerażająca scena gdzie mała dziewczynka znajduje martwą mamusię w wannie i oczekując na babcię siada obok niej. Przecież to dla małego dziecka trauma ogromna.

Następnie po kilku latach w dziwnych okolicznościach podczas pokazu słabnie babcia Regina, a następnie umiera w szpitalu. Czy to nie kolejne dziwne zdarzenia? Kto przyłożył do tego rękę?

Po śmierci starszej Pani dziewczyna dostaje w spadku większość udziałów firmy. Na jaw wychodzą też kolejne fakty związane ze śmiercią seniorki.

Nadkomisarz Czaplińska, która zajmuje się sprawą wspólnie z sierżant Maciejką stawiają sobie jako priorytet odkrycie prawdy. Tym bardziej, że przed laty odpuściła ponad dwadzieścia lat temu, a była to zagadkowej śmierci Heleny, mamy Pauliny. Ale nie tym razem… Teraz powróci do sprawy sprzed lat i do tej obecnej i dopadnie mordercę .

Nie będzie to prosta rzecz ponieważ Morawscy na każdym kroku mają jakieś nieodkryte tajemnice i sekrety, na które odpowiedź znała tylko chyba seniorka rodu, a która już nie może nic powiedzieć…

Czy uda się dojść prawdy? Kto stoi za odebraniem małej dziewczynce mamy i tym samym zabójstwie babci?

Czy możliwe, że babcia, wzór i osoba, którą Paulina tak kochała ukrywała prawdę?

I jakie jeszcze tajemnice ujrzą światło dzienne?

Na te wszystkie i inne pytania odpowiedź znajdziecie w książce.

Książka to kryminał ale z wplątaniem obyczajówki. Bogaty świat mody, do którego przeniosła nas autorka to raczej nie taki piękny obraz który widzimy w tv czy kolorowych czasopismach. To świat kłamstw, intryg i bezwzględności wobec drugiego człowieka.

Powieść zdecydowanie dla osób o mocnych nerwach, akcja trzyma w napięciu przez cały czas i nie odpuszcza nawet na chwilę. Na nic się sprawdzają tu własne założenia i teorie w wytypowaniu mordercy. Nic, a nic nie jest oczywiste.

Samo zakończenie wręcz wbiło mnie w fotel. No ale jak? W życiu bym nie przypuszczała, że książka będzie miała takie zakończenie.

Autorce gratuluję i czekam na kolejne książki i zaskoczenia. Powiedziałabym wręcz, że pragnę więcej i więcej.

Świat mody to nie tylko uśmiechy i kolorowe zdjęcia. Pod powierzchnią kryje się coś więcej…

„Moda przemija, styl pozostaje”- Coco Chanel

Małgorzata Rogala: Autorka bestsellerowych powieści kryminalnych i thrillerów psychologicznych. Introwertyczka, miłośniczka języka francuskiego, muzyki jazzowej, kawy z kardamonem oraz ciszy.

 

(ID)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%