Zamknij

Nietypowy Mikołaj u dzieci

09.36, 07.12.2022 ID Aktualizacja: 11.49, 07.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Serenadowy Mikołaj odwiedził dzieci w budynku rehabilitacji Szpitala w Siedlcach.

6 grudnia Mikołaj Serenadowy zawitał do budynku rehabilitacji Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Bema w Siedlcach.

Celem jego wizyty było doposażenie kącika dla dzieci oraz wręczenie małych upominków najmłodszym. Nietypowy kolor stroju Mikołaja wzbudził w maluchach niemałe zdziwienie, ale chętnie odbierały prezenty.

Gość zapytany o to czy dzieci były grzeczne i co dla nich przyniósł odpowiedział:

- O tak, te dzieci były bardzo grzeczne i jest mi niezmiernie miło, że mogę być z nimi tutaj na tym oddziale. Patrząc na ich uśmiechy, które występują przy otwieraniu zabawek i ich radość, jest nieoceniona. Jeżeli tylko będę dobrze pamiętał adres na następny rok to także ich odwiedzę i kolejny worek zabawek zapewne trafi tu na oddział. Co do zabawek jakie to były? To już trzeba pytać moich elfów, ja je tylko dostarczam. Bardziej skupiam się na uśmiechach i szczęściu dzieci- mówił Mikołaj

Oczywiście podczas spotkania nie zabrakło czasu na rozmowy i wspólne zdjęcia.

Co daje oddziałowi taki kącik i jego wyposażenie?

- Dzieci, które przychodzą tutaj na terapię czasami są trochę wcześniej z rodzicami czy dziadkami i ten kącik jest dla nich miejscem gdzie maja szansę zająć się nie tylko telefonem, która jest najczęstszą zabawką we współczesnym świecie ale czymś innym. Może zobaczą coś co ich zainteresuje, a przy okazji i ich opiekunowie mogą dostrzec, że wolny czas  można zająć czas czymś innym niż tylko komórką i migającym obrazem. Można budować relacje, poopowiadać cos sobie, wspólnie porobić czy pobudować z klocków czy  pomalować kolorowankę. Nawet powiedziałabym, że taki czas spędzony w tym kąciku to forma terapii. Wiadomo, że dzieci bardzo często korzystają z niego bo czasami nawet nie mają takich zabawek w domu i dają się czymś zainteresować. Ten punkt zabawy daje nam też to, że dzieciom rehabilitacja nie tylko kojarzy się z praca i ćwiczeniami ale także z miejscem gdzie można przyjść i się pobawić. Potrzeby rehabilitacji są bardzo duże, dziennie przychodzi tu około 60 dzieci, więc mamy o kogo dbać-mówiła dr. Adrianna Szychta

Zapewne ten dzień pozostanie na długo w pamięci najmłodszych dzięki nowym zabawkom i mamy nadzieję, że Serenadowy Mikołaj niedługo do nich powróci. 

 

 

(ID)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%