Zamknij
REKLAMA

Czas rozprostować kości. Polacy w przededniu otwarcia siłowni

11:23, 28.05.2020 | K.U
Skomentuj
REKLAMA

Ponad dwa i pół miesiąca trwało w Polsce zamrożenie branży fitness. Ten czas odbił się na kieszeniach właścicieli siłowni i klubów fitness, ale także na formie fizycznej Polaków.

Od 12 marca oficjalnie zamknięte były na terenie Polski wszystkie siłownie i kluby fitness. Wczoraj rząd podał datę od której będzie można z powrotem odwiedzić miejsca tego typu. Będzie to sobota 6 czerwca. Czy od tego dnia zacznie poprawiać się zdecydowanie podupadła w czasie kwarantanny kondycja Polaków?

Jeżeli wierzyć statystykom, jakie opublikował na swojej stronie portal allebiznes.pl, prawie połowa Polaków  (43%) trakcie pandemii ograniczyła swoją aktywność fizyczną. Było to spowodowane w dużej mierze zamknięciem obiektów sportowych i licznym obostrzeniom, utrudniającym choćby swobodne przemieszczanie na świeżym powietrzu (zamknięcie parków, lasów, obowiązkowe noszenie maseczki). Z badań firmy MultiSport Index Pandemia wynika, że w ciągu ostatnich 30 dni prawie 40% Polaków nie podjęło żadnej aktywności fizycznej. Na szczęście, aż 9,5 mln rodaków deklaruje, że za sprawą luzowania obostrzeń zacznie ćwiczyć regularnie.

- Już nie mogę doczekać się otwarcia siłowni. Co prawda, starałem się regularnie ćwiczyć w domu z gumami  i biegać na świeżym powietrzu, jednak nic nie zastąpi ciężaru z siłowni i codziennego kontaktu z ludźmi w tym miejscu. Cieszę się, że niedługo nastąpi otwarcie obiektów fitness, jednak moim zdaniem można było to zrobić dużo wcześniej – przyznał nam Paweł, regularnie ćwiczący od dwóch lat na jednej z siedleckich siłowni.

Na właścicieli siłowni czeka dużo utrudnień związanych z otwieraniem obiektów. Nowy reżim sanitarny przyjmowania klientów narzuca obowiązek odcięcia się od klientów pleksiglasem, częstego dezynfekowania szatni i stanowisk, a nawet mierzenia temperatury pracownikom. Najważniejszą informacją jest jednak to, że po ponownym otwarciu siłowni, ich użytkownicy w trakcie ćwiczeń nie będą musieli nosić maseczek ochronnych.

Fot. Adobe Stock

(K.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA