Zamknij

Zastrzyk z NFZ dla szpitali z naszego regionu

00:41, 11.09.2019 | OPR. MG/FOT. MUW
REKLAMA
Skomentuj

Dodatkowe 43 mln zł przeznaczy Narodowy Fundusz Zdrowia w 2019 dla mazowieckich szpitali. Skorzystają też lecznice z naszego regionu

W skali kraju będzie to 343,8 mln zł na wzrost wyceny świadczeń o 4 proc. w szpitalach I stopnia i o 3 proc. dla szpitali II stopnia. Na Mazowszu w ramach sieci szpitali funkcjonuje 37 placówek  I poziomu zabezpieczenia oraz 7 szpitali II poziomu zabezpieczenia. Łączna kwota ryczałtu na 2019 r. wzrośnie dodatkowo o 43 mln zł.
Szpital w Garwolinie dostanie w tym roku dodatkowo 2 mln zł, w Łosicach - 1,46 mln zł, w Węgrowie – 1,78 mln zł, a SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim – 2,5 mln zł.  Szpital Miejski w Siedlcach dostał na 2019 r. dodatkowe fundusze w wysokości 2,43 mln zł, a Mazowiecki Szpital Wojewódzki – 6,3 mln zł.
O sposobie podziału dodatkowych kwot, pochodzących z rezerwy Narodowego Funduszu Zdrowia ich przedstawiciele dowiedzieli się 10 września w trakcie spotkania w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Uczestniczyli w nim m.in. wiceminister zdrowia i senator z naszego regionu Waldemar Kraska, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski i dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Filip Nowak.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podczas wtorkowego briefingu w Urzędzie Mazowieckim podkreślił, że to dobry dzień dla szpitali powiatowych na Mazowszu. - Dyrektorzy placówek będą mogli wykorzystać dodatkowe środki m.in. na podwyżki wynagrodzeń dla najmniej zarabiających w szpitalach. Mam też nadzieję, że te dodatkowe pieniądze spowodują, że opieka nad pacjentem będzie lepsza, a czas oczekiwania na specjalistów w szpitalach – krótszy - dodał.
Krzysztof Żochowski, szef lecznicy w Garwolinie i zarazem wiceprezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych podkreślił, że to te dodatkowe fundusze to ulga dla szpitali, ponieważ od ubiegłego roku obserwować można pogorszenie się sytuacji szpitali powiatowych. - To da szansę, aby nasze szpitale odzyskały stabilność finansową. To decyzja bardzo dla nas ważna, ponieważ daje  perspektywę i nadzieję - zaznaczył. 

(OPR. MG/FOT. MUW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone