Zamknij

Jak pielęgnować włosy kręcone?

00:21, 02.06.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 00:22, 02.06.2023

Posiadaczki prostych włosów często marzą o lokach i efektownych falach. Tymczasem panie, które natura obdarowała kręconymi włosami, często mają z nimi problem. Są bowiem trudne do ujarzmienia, mają skłonność do puszenia, a niewłaściwe czesanie mocno je osłabia. Jak dbać o kręconą fryzurę, by była efektowna, odżywiona i pełna blasku?

Delikatny szampon i odżywka

Włosy kręcone mają skłonność do przesuszania, są delikatne i wrażliwe, a źle dobrane kosmetyki mogą mocno je obciążać. Do mycia tego rodzaju włosów należy używać delikatnych, naturalnych szamponów, najlepiej na bazie ekstraktów roślinnych. Włosy należy myć letnią wodą – zbyt gorąca może je bowiem dodatkowo osłabiać. Po każdym myciu nakładamy odżywkę przeznaczoną do włosów kręconych, o równie delikatnym składzie, co szampon. Raz w tygodniu warto natomiast nałożyć maskę, która zapewni długotrwałe odżywienie i nawilżenie.

Zarówno odżywki, jak i maski do włosów kręconych powinny mieć w swoim składzie emolienty i proteiny, które korzystnie wpływają na kondycję loków. W poszukiwaniu dobrych, sprawdzonych kosmetyków do pielęgnacji, warto zajrzeć na https://friser.pl/. Oferta szamponów, odżywek i masek jest na tyle duża, że nie będzie problemu z dobraniem najlepszego preparatu.

Jak czesać kręcone włosy

Czesanie to w przypadku włosów kręconych prawdziwe wyzwanie. Nieumiejętne rozczesywanie prowadzi do nadmiernego wyrywania kosmyków. Włosy kręcone czeszemy zawsze na mokro – jeśli zrobimy to na sucho, loki mogą się rozprostować, a cała fryzura zacznie przypominać siano. Do czesania należy używać specjalnych szczotek przeznaczonych do loków lub wybrać grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami.

Suszenie bez gorącego powietrza

Gdy myjemy włosy w pośpiechu, chcemy równie szybko je wysuszyć. W tym celu używamy gorącego powietrza, które dla włosów kręconych jest wręcz zabójcze. Osłabia ich strukturę, sprawia, że zaczynają się mocno puszyć, a z biegiem czasu stają się coraz bardziej przesuszone. W miarę możliwości należy pozostawiać włosy kręcone do naturalnego wyschnięcia. Jeśli jednak koniecznie musimy użyć suszarki, dobrze jest ustawić chłodny nawiew, korzystać z dyfuzora i suszyć włosy stopniowo, pasmo po paśmie. Fryzura po wysuszeniu prezentuje się bardzo dobrze bez żadnych kosmetyków do stylizacji. Warto ich unikać, gdyż nadmiernie obciążają włosy, sprawiając, że stają się oklapnięte u nasady i nie prezentują się zbyt efektownie. 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%