Zamknij

CREDIT SPACE – NOWOCZESNA PORÓWNYWARKA OFERT KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

09:45, 26.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 09:45, 26.01.2023

Credit Space udostępnia wszystkim klientom zainteresowanym zakupem, budową lub remontem nieruchomości, jak również refinansowaniem lub konsolidacją kredytów oraz pożyczką na dowolny cel, innowacyjne narzędzie do porównywania dostępnych na rynku ofert kredytów i pożyczek hipotecznych. W dogodnych warunkach, w dowolnym miejscu możesz zalogować się w portalu www.creditspace.pl i sprawdzić aktualne oferty kredytu mieszkaniowego, jak również szczegółowe warunki, promocyjne opcje i związane z kredytem koszty ubezpieczeń oraz dodatkowych produktów wchodzących w skład całkowitego kosztu kredytu.

CREDIT SPACE – WSPARCIE INDYWIDUALNEGO EKSPERTA KREDYTOWEGO

Z pomocą Indywidualnego Eksperta Kredytowego przejdziesz skomplikowany proces kredytowy krok po kroku. Wspólnie przeanalizujecie Twoje indywidualne potrzeby oraz możliwości kredytowe. Ekspert Credit Space sprawdzi Twoją zdolność kredytową, tak żebyś wiedział, w jakiej wysokości możesz otrzymać kredyt i w związku z tym, na jakiej nieruchomości zakup możesz sobie pozwolić.

Kolejnym krokiem będzie wybór najlepszych ofert kredytu dopasowanych do Twoich planów oraz dających Ci najwięcej korzyści.

CREDIT SPACE – LISTA WYMAGANYCH DOKUMENTÓW

Kiedy już zdecydujesz o tym, do jakich banków będziesz chciał złożyć wnioski kredytowe,

z pomocą LISTY DOKUMENTÓW udostępnionej w portalu Credit Space z łatwością przygotujesz wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia wniosków kredytowych w wybranych bankach. Wystarczy, że wprowadzisz do systemu swoje podstawowe dane oraz informacje dotyczące nieruchomości, a system Credit Space zadba o to, żeby nie pominąć żadnej istotnej informacji niezbędnej do analizy Twojego wniosku kredytowego.

CREDIT SPACE – ZŁOŻENIE WNIOSKÓW I WYDANIE DECYZJI KREDYTOWEJ

Cały proces poprzedzający złożenie wniosków w bankach możesz przejść samodzielnie w portalu Credit Space. Aby złożyć wnioski kredytowe w wybranych bankach, Twój Indywidualny Ekspert Kredytowy przygotuje komplet wypełnionych formularzy i oświadczeń na drukach bankowych. Wystarczy, że po zapoznaniu się z nimi złożysz podpisy w wyznaczonych miejscach. Monitorowaniem przebiegu analizy wniosku oraz uzupełnianiem niezbędnych informacji zajmie się Ekspert Credit Space. Po wydaniu decyzji kredytowej przez bank zostaniesz o tym niezwłocznie poinformowany, aby wspólnie przeanalizować jej warunki oraz zapoznać się z projektem umowy kredytowej.

MARŻA, PROWIZJA A OPROCENTOWANIE KREDYTU HIPOTECZNEGO

Wiesz już, jak wygląda proces kredytowy w Credit Space, możesz teraz skupić się na wybraniu konkretnych ofert kredytu hipotecznego, które będą spełniały Twoje oczekiwania i odpowiedzą na konkretne potrzeby. Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu mieszkaniowego, trzeba wiedzieć, na jakie parametry kredytu należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, które elementy mają największy wpływ na całkowity koszt kredytu.

Porównując oferty kredytów, spotkasz się z różnymi pojęciami, które wpływają na wysokość raty i koszt kredytu. Czym jest oprocentowanie, czym różni się marża a prowizja, kredyt hipoteczny biorąc, wypada rozróżniać te terminy. Wszystkie te wartości wyrażone są procentowo.

MARŻA KREDYTU A OPROCENTOWANIE KREDYTU

Marża kredytu jest częścią składową oprocentowania, ustalana jest przez każdy bank indywidualnie. Jej wysokość jest stała w całym okresie kredytowania i zależy od wariantu oferty, na którą się zdecydujesz. Niższą marżę można uzyskać, decydując się na zakup dodatkowych produktów w banku. Produktami tymi najczęściej są: konto z zadeklarowanym przelewem wynagrodzenia w określonej wysokości, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie nieruchomości oraz karta kredytowa lub produkty oszczędnościowe. Każdy wybrany produkt może obniżyć marżę o wartość określoną w regulaminie promocji.

Oprocentowanie kredytu może być stałe, okresowo-stałe, jak również zmienne.

Na oprocentowanie zmienne kredytu składa się marża oraz zmienny wskaźnik referencyjny, którym aktualnie jest WIBOR. W zależności od zmiany stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej zmienia się również wskaźnik referencyjny, co wpływa na zmianę oprocentowania.

Oprocentowanie okresowo-stałe jest niezmienne przez określony w umowie czas. Najczęściej jest to okres 5 lat, natomiast są dostępne również oferty na 7 i 10 lat. Po zakończeniu tego okresu oprocentowanie przechodzi na zmienne lub można podpisać aneks do umowy, w którym zostanie określone oprocentowanie stałe na kolejny okres.

MARŻA KREDYTU A PROWIZJA

Prowizja jest jednorazową opłatą za udzielenie kredytu hipotecznego pobieraną w momencie uruchomienia kredytu. Jej wartość najczęściej waha się między wartościami 1%-2% od wartości udzielonego kredytu. Klient ma możliwość zapłacić prowizję gotówką lub skredytować ją, jeśli zdolność kredytowa i wskaźnik LTV na to pozwolą. Klient ma również wybór pomiędzy zapłaceniem prowizji i uzyskaniem dzięki temu niższej marży kredytu w całym okresie jego spłaty albo zrezygnowaniem z płacenia prowizji, za to decydując się na wyższą marżę kredytu i wyższe oprocentowanie. Niektóre banki zrezygnowały z pobierania prowizji, aby uatrakcyjnić swoją ofertę.

Artykuł przygotowany przez CreditSpace.pl, platformę oferującą porównanie i wybór najlepszych kredytów on-line oraz bezpłatne wsparcie ekspertów.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%