Zamknij

Termoizolacyjne rolety - zaawansowane technologie i ekonomiczne rozwiązania

00:01, 19.09.2022 artykuł sponsorowany
Zdjęcie ilustracyjne Fot. ANWIS S.A. Zdjęcie ilustracyjne Fot. ANWIS S.A.

Zbliżający się kryzys energetyczny sprawia, że Polacy szukają sposobu na redukcję wydatków związanych z eksploatacją domu. Rozwiązaniem, które pozwoli na ograniczanie strat ciepła, ciszę i bezpieczeństwo są rolety termoizolacyjne od firmy ANWIS. Na to rozwiązanie możesz zdecydować się już na etapie budowy, ale także kiedy masz już urządzone swoje cztery kąty. 

Wszystkie okna w mniejszym lub większym stopniu przepuszczają światło i powietrze. „Ucieka” przez nie 15–25% ciepła.

Nowoczesne rolety termoizolacyjne pozwalają na redukcję utraty ciepła, co bezpośrednio przekłada się na wydatki związane z opłatami za ogrzewanie. Rolety pozwolą również zabezpieczyć się przed włamaniem. 

Istotnym elementem rolet zewnętrznych jest zastosowany w nich pancerz, który – wypełniony pianką poliuretanową – stanowi skuteczną izolację termiczną i akustyczną domu. Po opuszczeniu rolety pomiędzy oknem a pancerzem wytwarza się poduszka powietrzna, która zmniejsza poziom hałasu, a także poprawia parametry cieplne budynku. W praktyce przekłada się to na dwie korzyści: możliwość zaoszczędzenia w okresie grzewczym, a w upalne dni obniżenia temperatury wnętrza nawet o kilka stopni – tłumaczy Tomasz Włodarzewski z firmy ANWIS.

Rolety termoizolacyjne można dopasować do indywidualnych preferencji użytkownika.

W prosty sposób można połączyć je z czujnikami pogodowymi, mierzącymi temperaturę wnętrza czy natężenie światła słonecznego. To rozwiązanie pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń.

Osłony zewnętrzne można również połączyć z domową siecią internetową. Wówczas możemy sterować roletami i innymi systemami w domu przy użyciu urządzeń mobilnych, a różnorodność oferty rolet na rynku sprawia, że bez trudu znajdziemy odpowiednią kolorystykę do każdej fasady budynku.

Typy rolet zewnętrznych. Na które się zdecydować?

W zależności od sposobu montażu do wyboru mamy trzy typy rolet zewnętrznych - podtynkowe, naokienne i elewacyjne. 

Podtynkowe nie wymagają ingerencji w konstrukcję okna, dzięki czemu zapewniają idealne właściwości termoizolacyjne. Skrzynka rolety schowana jest pod warstwą ocieplenia budynku a ponadto posiada specjalną matę chroniącą nadproże przed przemarzaniem.

Naokienne najczęściej wykorzystuje się w przypadku nowych inwestycji oraz remontów połączonych z wymianą stolarki okiennej. Przed zainstalowaniem skrzynki rolety, osadza się ją w ramie okna. Wybierając to rozwiązanie, trzeba uwzględnić pomniejszenie otworu okiennego o wielkość montowanej skrzynki. Dzięki możliwości jej obustronnej zabudowy, zyskujemy również dodatkową izolację.

Instalacja elewacyjnych natomiast jest mało inwazyjna, nie wymaga wymiany okien ani ustaleń w projekcie budowy. Roleta może być zamontowana na fasadzie budynku lub bezpośrednio we wnęce okna albo drzwi. Skrzynka jest wówczas widocznym elementem konstrukcyjnym, więc – ze względów estetycznych – mamy wybór wielu opcji kolorystycznych, a sama skrzynka posiada różne wersje obudowy. Z uwagi na brak ingerencji w strukturę budynku montaż osłony elewacyjnej nie wpływa na właściwości izolacyjne budynku.

Funkcjonalne i estetyczne – żaluzje fasadowe

W nowoczesnych domach o dużych przeszkleniach równie dobrze sprawdzają się żaluzje fasadowe. W tym przypadku możliwa jest płynna regulacja wpadającego do pomieszczenia światła, poprzez otwieranie i zamykanie lamel w zakresie 90–180 stopni.

Podobnie jak w przypadku rolet zewnętrznych, tu również istnieje możliwość automatyzacji osłon, łącznie z podłączeniem do systemu sterującego całym budynkiem – podkreśla ekspert z firmy ANWIS. Warto dodać, że w tym przypadku ciekawe rozwiązanie termoizolacyjne zapewniają lamele w kształcie litery Z, które zapewniają pełne domknięcie pancerza.

Osłony zewnętrzne mogą pozytywnie i znacząco wpłynąć na komfort mieszkania, ale też na domowy budżet. Warto zastanowić się nad produktem dopasowanym do naszych preferencji i potrzeb.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%