Zamknij

Czy AS Roma i Jose Mourinho tworzą związek idealny?

14:57, 22.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:57, 22.08.2022

Portugalczyk Jose Mourinho z pewnością był najlepszym szkoleniowcem początków XXI w. Mało kto spodziewał się, że ten wieloletni współpracownik Louisa van Gaala kiedy zacznie już pracować na własne konto sięgnie z przeciętnym FC Porto po Puchar UEFA oraz Champions League. Późniejsze koleje losu The Special One toczyły się już jednak zmiennie, niespecjalnie poradził sobie w Realu Madryt, Manchesterze Utd., sporo dobrego dał Interowi oraz Chelsea. Szkoleniowiec przybył z Tottenhamu do AS Roma jako nieco przyblakła gwiazda szkoleniowa. 

Czy praca w AS Roma sprzyja Portugalczykowi? 

Rzym to specyficzne miasto, gdzie odnajdzie się każdy kto coś w przeszłości osiągnął, nie jest ważne czy aktualnie znajduje się na fali wznoszącej czy też nie. Najlepiej można zaobserwować to na przykładzie Paulo Dybali, Argentyńczyk ostatnie sezony w Juventusie miał średnie jednak w Wiecznym Mieście przywitano go jak prawdziwą gwiazdę. The Special One w Rzymie poczuł się na nowo kimś wspaniałym, Rzymianie nie są przywykli do sukcesów piłkarskich dlatego też laur w postaci triumfu w Lidze Konferencji UEFA uznany został za sukces, można było dostrzec, że Portugalczyk też się nim cieszył. Trudno sobie jest wyobrazić taką sytuację np. w Realu Madryt by portugalski szkoleniowiec cieszył się z takiego trofeum w równie żywiołowy sposób. 

Na co stać AS Roma w sezonie 2022/2023? 

Jose Mourinho ma u stóp cały piłkarski świat Wiecznego Miasta. Fani 'Wilków' wyśpiewują piosenki nt Portugalczyka zaś kiedy przechodzi się po Rzymie może oglądać murale ze swoją podobizną. Tak naprawdę w sezonie 2021/2022 szkoleniowiec za wiele nie osiągnął, szóste miejsce w Serie A oraz puchar Ligi Konferencji UEFA. Tifosi chcą widzieć w The Special One tego który po 31 latach w końcu zapełnił gablotę o sukces w europejskich pucharach. Transfery poczynione przed sezonem jak na warunki Romy są naprawdę dobre, Nemanja Matić pozyskany z londyńskiej Chelsea oraz Paulo Dybala z Juventusu, którego przed Palazzo della Civilta Italiana witało 10000 tifosich to nie są zawodnicy znikąd, do tego doszedł jeszcze bardzo solidny Turek Zeki Celik, pozyskany z francuskiego Lille OSC. Można się spodziewać, że bieżący sezon będzie nawet lepszy niż ubiegły i klub wejdzie do top 3 Serie A. 

Fabio Grosso który w 2006 r. sięgał ze Squadra Azzura po mistrzostwo świata zaś teraz prowadzi Frosinone Calcio twierdzi nawet, że AS Roma powalczy wraz z AC Milan, z Interem oraz z Juventusem o scudetto. Paulo Dybala to taki zawodnik, który podwieszony za napastnikami potrafi w decydujących momentach spotkań zrobić coś tak bardzo niekonwencjonalnego, że w konsekwencji drużyna może przechylić szalę na swoją korzyść, ponadto nie wolno zapominać o bardzo dobrym Holendrze Georginio Wijnaldumie. 

Reasumując, należy stwierdzić, że Portugalczyk w końcu znalazł swoje miejsce na ziemi, gdzie komfort pracy ma podobny jak wyglądałoby to w przypadku FC Porto. Fabio Grosso podkreśla, że nastroje w Romie są bojowe, z rozmów z pracownikami klubu których szkoleniowiec Frosinone zna osobiście wynika, że wszyscy w klubie czują się bardzo mocno, czasami pewność siebie to ten decydujący element by móc triumfować. 

Jesteś fanem AS Romy? Sprawdź typy na dziś Betfan.

Należy korzystać, tylko z bukmacherów legalnie działających w Polsce tj. posiadających, wydane przez Ministerstwo Finansów, zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Uczestnictwo w nielegalnych zakładach bukmacherskich, wiąże się z konsekwencjami narażenia się na wysokie kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%