Zamknij
REKLAMA

Czy farba do włosów brąz zawsze daje rudą poświatę?

12:34, 28.12.2021 | .
Skomentuj

Nadeszła już zima i wraz z nią z całą pewnością wzrośnie popularność ciemnych koloryzacji włosów. Szczególnie powszechna jest tutaj farba do włosów brąz. Nie powinno to nikogo dziwić – taka farba jest łatwa w aplikacji, pasuje niemal każdemu i wymaga od nas mniej procesów pielęgnacyjnych na farbowanych włosach w porównaniu chociażby do blondu. Farba do włosów brąz nie jest jednak idealna – wielu jej użytkowniczek i użytkowników skarży się na rude refleksy. Czy zawsze musi tak być i dlaczego brązowa farba daje czerwoną poświatę? 

 

Farba do włosów brąz a rudy – co je łączy?

Farba do włosów brąz jest jednym z najczęściej wybieranych produktów do koloryzacji, zwłaszcza w okresie zimowym. Ma ona bardzo dużą ilość zalet – przede wszystkim, jeśli tylko właściwie dobierzemy jej tonację, farba do włosów brąz będzie pasowała niemal każdemu. Poza tym jej noszenie na włosach jest dużo prostsze niż noszenie jasnych kolorów. Niestety żaden produkt czy kosmetyk nie jest idealny, a wyjątkiem nie jest tutaj farba do włosów brąz. Jednym z problemów tej farby są rude refleksy, które mogą się pojawić na naszych włosach. Skąd się one biorą?

 

Rude refleksy, które czasami niesie za sobą farba do włosów brąz, są wynikiem zawartych w niej barwników. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że najwięcej czerwonego pigmentu możemy znaleźć właśnie w brązowych i czarnych farbach. Czy rude refleksy muszą pojawić się zawsze? Oczywiście, że nie – wiele zależy od rodzaju i gatunku farby do włosów, jaką używamy. Musimy wziąć pod uwagę także nasz naturalny kolor włosów, gdyż to właśnie z jego pigmentem łączy się barwnik obecny w farbie.

 

Rude refleksy i farba do włosów brąz – zaleta czy wada?

Fakt, że farba do włosów brąz powoduje czasami czerwonawy połysk, nie jest jednoznacznie zły. Rude refleksy wielu z nas pasują całkiem dobrze – dotyczy to zwłaszcza tych osób, których karnacja jest naturalnie utrzymana w ciepłej tonacji. Zanim więc przystąpimy do likwidacji czerwonego połysku, zastanówmy się, czy na pewno jest to konieczne. Jeśli jednak jesteśmy na to zdecydowani, jakie mamy opcje, by utrzymać nasze włosy w ciemnej kolorystyce, jednocześnie nie sprowadzając na nie czerwonej poświaty?

 

Jak walczyć z rudymi refleksami?

Podstawowa obrona przed rudawym odcieniem, jaki może przynieść nam farba do włosów brąz, zaczyna się już na etapie wyboru produktu koloryzującego. Zimne odcienie brązu są w tym kontekście znacznie bezpieczniejsze – zawierają one mniejszą ilość czerwonego pigmentu, przez co nasze włosy mogą zostać utrzymane w jednolitej kolorystyce.

 

Zimna farba do włosów brąz nie jest jednak wyborem dla każdego, a jej stosowanie nie eliminuje w stu procentach ryzyka pojawienia się czerwonego odcienia. Warto więc zaopatrzyć się w specjalne produkty, których zadaniem jest ich redukcja. Warto w tym celu użyć specjalnych płukanek, które wymywają z włosów czerwony pigment. Dobrym wyborem będzie też szampon i odżywka przeznaczone typowo do włosów farbowanych lub włosów ciemnych. Zawarte w nich składniki sprawią, że nasze włosy odzyskają jednolitą barwę.

 

Materiał zewnętrzny

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%