Zamknij
REKLAMA

Jak przygotować się do rozmowy o pracę? Podpowiadamy!

14:33, 17.11.2021 | materiały partnera

Nie za bardzo wiesz, jak przygotować się do rozmowy o pracę, na której bardzo Ci zależy? Postaramy się podsunąć Ci kilka istotnych wskazówek, dzięki którym zostawisz konkurencję w tyle i zyskasz nowe stanowisko pracy. Przygotowania należy rozpocząć we własnej głowie, tak aby w trakcie rozmowy nie popełnić żadnego błędu i nie zrazić do siebie potencjalnego pracodawcy.

Czy pierwsze wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej jest ważne?

Nie da się ukryć, że ważne podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest pierwsze wrażenie. Musisz być osobą pewną siebie, odważną i wiedzącą na czym Ci konkretnie zależy. Jeśli zaczniesz się miotać istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo tego, że rozmowa nie potoczy się po właściwym torze. Zadbaj o odpowiedni ubiór. Załóż na siebie coś bardziej uroczystego (np. koszulę, marynarkę, spódnicę) i odpowiadaj na zadane przez osobę rekrutującą pytania. 

Odszukaj swoją wymarzoną pracę - pierwszy krok do sukcesu

Nie szukaj pierwszej z brzegu pracy, ponieważ szybko się okaże, iż dane stanowisko wcale nie jest dla Ciebie przeznaczone i po prostu się na nim nie odnajdziesz. Musi to być praca zgodna z Twoimi zainteresowaniami czy też kwalifikacjami zawodowymi i umiejętnościami. Dzięki temu realizowanie kolejnych obowiązków przyjdzie Ci z ogromną łatwością i nie zaniedbasz żadnego z ważnych zadań lub projektów. Przeanalizuj aktualne ogłoszenia o pracę w wybranym przez Ciebie sektorze (zarówno pod kątem oczekiwań, obowiązków czy też wynagrodzenia) i wyślij swoje CV. Wkrótce umówisz się na rozmowę kwalifikacyjną i zawalczysz o wymarzone stanowisko pracy.

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? 5 prostych porad

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że rozmowa kwalifikacyjna może być dla Ciebie stresująca, dlatego na samym początku zadbaj o profesjonalne przygotowanie i udaj się na nią bez zbędnego stresu. Oto 5 przydatnych porad, które przydadzą Ci się praktycznie na każdej rozmowie o pracę:

  • zdobądź najważniejsze informacje na temat danej firmy (historia, oferowane usługi, specjalizacja, prowadzone kampanie reklamowe),
  • postaraj się przygotować na najpopularniejsze pytania (np. mocne i słabe strony, dlaczego chcesz pracować w tej konkretnej firmie, itd.),
  • określ swoje oczekiwania finansowe (nie pozostawiaj niczego przypadkowi i sprawdź aktualne zarobki na oferowanym stanowisku),
  • bądź profesjonalistą i zadbaj o oficjalny strój (w większości przypadków będą to formalne ubrania),
  • naucz się radzić sobie ze stresem (odgrywaj scenki przed lustrem lub przećwicz ewentualną rozmowę z kimś bliskim).

Dostosowując się do powyższych porad masz bardzo duże szanse na to, iż zaplanowana rozmowa kwalifikacyjna potoczy się zgodnie z Twoimi założeniami. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%