Zamknij
REKLAMA

Co to jest informacja zwrotna? - Beautiful Company z Wrocławia

12:11, 08.02.2021 | materiały partnera

W każdym zespole kierowanym przez lidera powinno się dostrzegać wartość płynącą z udzielania informacji zwrotnych. Team, który na bieżąco jest informowany o swoich postępach, ale również o tym, co jeszcze można poprawić w działaniach będzie zawsze pracował na naszą korzyść, zauważa Beautiful Company Wrocław.

Samodzielna praca

W pracy samodzielności można i trzeba się uczyć. To ona sprawia, że podwładny realizuje swoje zadania, będąc świadomym swojej odpowiedzialności, ale i mogąc działać z pełną pasją. Samodzielność możliwa jest wtedy, gdy dokładnie wiemy jakie zachowania są aprobowane w firmie, a których powinniśmy się wystrzegać. To we wszystkich członkach zespołu buduje poczucie bezpieczeństwa oraz chęć podejmowania się nowych, ciekawych wyzwań.

Informacja zwrotna – cechy

Trzeba jednak zadbać o formę przekazywania naszej informacji. W przeciwnym razie pracownicy odbiorą ją niewłaściwie, a więc i nie osiągniemy zamierzonych efektów. Przekaz ten musi dotyczyć jednej, wybranej sytuacji, która miała miejsce w przeszłości. Odnieść się do skutków, jakie przyniosła firmie, a także proponować takie wersje przeprowadzenia działania, które kończą się dobrymi następstwami.

Firma bez informacji zwrotnych

Jeśli jednak zdecydujemy się nie udzielać informacji zwrotnych naszemu team’owi, wówczas musimy liczyć się z tym, że z powodu dezorientacji pracowników narażeni będziemy na liczne błędy. Nie wiedząc czego trzeba unikać oraz jak postępować w poszczególnych sytuacjach, starają się „robić po swojemu”, a to nie zawsze kończy się dobrze dla organizacji. Ponadto pracownicy nie czują się pewnie, wykonując swoje obowiązki, co sprawia, że maja obawy odnośnie swojej przyszłości w naszej firmie. Niewykluczone również, że spadnie im motywacja, ponieważ nie dostaną informacji, że to co zrobili zostało wykonane właściwie.

Podsumowanie

Informacje zwrotne w firmie są potrzebne. Ich cykliczne przekazywanie sprawia, że wszyscy wiedzą dokąd tak naprawdę zmierza statek, zwany przedsiębiorstwem. Tak, jak łódź, która nie wie jaki jest cel jej podróży, nie dopłynie daleko, tak i nasza firma nie osiągnie takiego sukcesu na jaki zasługuje.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%