Zamknij
REKLAMA

Drugie życie starych, zabytkowych cegieł.

11:58, 04.02.2021 | materiały partnera

Firma Retro S.A. (retrocegla.pl), czyli lider polskiego rynku okładzin ściennych produkujący przyjazne środowisku płytki o wszechstronnym zastosowaniu i autentycznym wyglądzie. Stare cegły z których powstają płytki dekoracyjne są produktem ręcznie wykonanym, pochodzącym z oryginalnych budowli zabytkowych z czasów XIX/XX wieku. Pozyskiwane w wyniku rozbiórki, starannie oczyszczone i wyselekcjonowane, przygotowane do montażu historyczne płytki z cegły.

Najwyższa jakość płytek z cegieł oferowanych przez firmę, to efekt starannie dobranych przyjaznych środowisku produktów. Stare cegły z których produkowane są płytki pochodzą z rozbiórki dziewiętnasto- i dwudziestowiecznych zabytkowych budowli. Dzięki czemu zawdzięczają swój autentyczny wygląd oraz historyczny charakter. Za sprawą dynamicznie rosnącego rozwoju w roku 2021 firma planuje inwestycje w automatyzację produkcji i ekspansję eksportową. Jak zdradzają przedstawiciele w 2021 roku firma przeprowadzi emisję swoich akcji, dzięki czemu każdy będzie miał możliwość ich zakupu i zostaną tym samym współwłaścicielem spółki.

Autorska technologia montażu płytek z cegły

Ewenementem na skalę Europejską jest niewątpliwie zastosowanie autorskiej technologii montażu produktów. Wyróżnia to firmę na tle Polskich producentów oferujących cegłę dekoracyjną zapewniającą aż 5 letnią gwarancją na wszystkie artykuły. Innowacyjna technologia bazuje na: specjalistycznych gruntach odpowiednio dobranych do podłoża, wysokiej jakości klejach, retro fugach o gruboziarnistej strukturze, ekologicznym impregnacie zabezpieczającym przed uszkodzeniami oraz obejmuje szeroką paletę barw farb kryjących, które umożliwiają uzyskanie nawet najbardziej nietypowych odcieni.Stara cegła posiada wysoką jakość, która w połączeniu z zastosowaną systemową technologią montażu (RetroGrunt, RetroKlej, RetroFuga, RetroImpregnat), umożliwia stosowanie okładzin ceglanych zarówno wewnętrznie ale również na zewnętrzną elewację a także różne inne powierzchnie zewnętrzne, które chcemy ozdobić. Cegła na ścianę będąca produktem wyjściowym, z którego pozyskiwane są płytki ceglane i cegły na elewację w połączeniu z autorską technologią to gwarant zadowolenia.

Efektem rozwoju firmy jest sklep internetowy https://retro-cegly.pl/ w którym dostępne są wszystkie produkty z oferty. Ich szczegółowy opis oraz prezentacja przedstawiona jest w katalogu, udostępnionym na stronie. Bogata oferta zawiera płytki z cegły, cegły elewacyjne, cegły dekoracyjne, chemie montażową, narożniki, beton architektoniczny. Choć firma świadczy autoryzowany montaż swoich produktów na terenie całej polski, na stronie sklepu prezentuje film instruktarzowy. Instrukcja z samodzielnego montażu płytek z cegły na ścianie prezentuje montaż płytek lico klasyczne z wykorzystaniem płytek i narożników retro cegła, retro gruntu, retro kleju, retro fugi oraz retro impregnatu. Może się więc okazać, że łatwy montaż i wskazówki z filmu instruktarzowego będą wystarczające do samodzielnego ułożenia płytek.

Jakie zalety posiada stara cegła?

  • cegła to wyjątkowo trwały materiał budowlany,
  • jest odporna na wilgoć, otarcia, ogień, uszkodzenia mechaniczne nawet na kwaśne deszcze,
  • izoluje zarówno hałas jak i chłód niepozwalający tym samym na uciekanie ciepła,
  • nie blaknie pod wpływem światła, nie traci na wyglądzie po mimo czasu,
  • przyjazna dla środowiska naturalnego,- stanowi oryginalny i ciekawy element dekoracji,
  • tworzy ponadczasową przestrzenną ozdobę w formacie 3D,
  • doskonale prezentuje się w zestawieniu z drewnem, szkłem i metalem,

Można powiedzieć, że cegła jest produktem bardzo uniwersalnym, który nadaje się do wykorzystania w przestrzeniach mieszkalnych takich jak kuchnia, salon, łazienka, sypialnia, gabinet. Jak również na zewnątrz budynku m.in w ogrodzie, jako element dekoracji, można użyć ją do zrobienia schodków, ogrodzenia, fontanny ogrodowej, do ozdoby kominka czy elewacji zewnętrznej domu.

Na tle wszystkich okładzin ściennych dostępnych na rynku, cegła na ścianę wyróżnia się oryginalnością i niepowtarzalnością. Kupując taki typ płytek ceglanych można mieć pewność, że nie znajdzie się nigdy dwóch takich samych egzemplarzy. Zatem nie ma możliwości aby ktoś inny posiadał taką samą ścianę z cegły. Płytki z cegły pasują zarówno w industrialnych loftach jak i sielskich wnętrzach rustykalnych. Rosnąca popularność miłośników pięknych wnętrz przekłada się na liczbę klientów https://retrocegla.pl/ mogących dokonywać zakupów za pośrednictwem strony. Dodatkowo korzystających z systemów rabatowych oraz autoryzowanego montażu na terenie całego kraju. Dla ułatwienia składania zamówień na stronie zamieszczona została aplikacja "kalkulator płytek", która w łatwy i szybki sposób umożliwia obliczenie zapotrzebowania na płytki oraz produkty montażowe Retrocegła. Firma za cel stawia sobie przede wszystkim zadowolenie klientów oraz podtrzymanie rosnącego dynamicznie rozwoju. Tym samym zautomatyzowanie swojej produkcji i rozszerzanie jej o ekspansję eksportową w 2021 roku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%