Zamknij
REKLAMA

Catering dietetyczny – doskonałe rozwiązanie dla sportowców

08:13, 14.05.2020 | K.U
Skomentuj

Siłownia to świetny sposób na zadbanie o swoją kondycję i sprawność fizyczną. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie i pomagają osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Jednak 70% sukcesu to dieta, dlatego szczególnie ważne jest, by o nią zadbać.

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z fit cateringu, który będzie doskonałym wsparciem dla miłośników aktywności fizycznej.

Dieta pudełkowa na zwiększenie masy

Osoby, które ćwiczą w celu zwiększenia masy mięśniowej, muszą pamiętać o odpowiednim sposobie odżywiania. Jedzenie produktów z dużą ilością kalorii wcale nie oznacza uzyskania planowanego efektu. Wręcz przeciwnie – może stać się tak, że posiłki odłożą się w postaci tkanki tłuszczowej w niepożądanych miejscach. Oczywiście treningi spalają kalorie, ale to nie znaczy, że można je spożywać bez opamiętania. Mięśnie potrzebują konkretnych składników, które pomogą im właściwie funkcjonować. Podstawą jest tutaj białko. To główny budulec masy mięśniowej, bez którego ciężko się obyć. Niedobór białka może powodować problemy ze stawami, łamliwość kości i pogorszenie kondycji skóry. Jednak nie samym białkiem sportowiec żyje. Organizm potrzebuje jeszcze węglowodanów, które są dla niego paliwem, błonnika i zdrowych tłuszczów. Bez tego ciężko o efektywne treningi. Na szczęście fit catering dostarcza odpowiednią ilość składników odżywczych, dopasowaną do użytkownika.

Fit catering dla sportowców, którzy cenią sobie czas

Miłośnicy siłowni traktują treningi jak swoje hobby i mogliby przebywać tam cały czas. W takich sytuacjach ciężko o znalezienie chwili na zakupy czy gotowanie. To często sprawia trudność, przez co niełatwo zadbać o odpowiednie odżywianie. Z dietą pudełkową wystarczy tylko otworzyć drzwi i odebrać posiłki na cały dzień. Nie trzeba w ogóle jeździć do marketu i zastanawiać się nad tym, które produkty będą najzdrowsze. Fit catering daje pewność, że użyte składniki są świeże i dobrej jakości. Osoby, które gotują samodzielnie muszą spędzać dużo czasu w kuchni. W tym przypadku można zaoszczędzone godziny poświęcić na treningi. Ponadto ci, którzy nie potrafią smacznie gotować będą zadowoleni, że nie muszą tego robić. Jedzenie na mieście jest dosyć drogie i nigdy nie ma pewności, że potrawy są naprawdę zdrowe. Użytkownicy diety pudełkowej chwalą sobie doskonały smak dań i dopasowaną do nich kaloryczność, która umożliwia budowanie masy mięśniowej.

Catering dietetyczny – pudełka, które można zabrać na siłownię

Ogromną zaletą diety pudełkowej jest także możliwość zabierania posiłków ze sobą na siłownię. Opakowania są przygotowane w taki sposób, by nic się z nich nie wylało. Ci, dla których siłownia jest drugim domem, ucieszą się z faktu, że teraz mogą zabierać tam ze sobą lekkie posiłki, które umożliwią dalsze ćwiczenia. Pudełka są poręczne, więc nie ma problemu, by korzystać z nich nawet nie mając dostępu do stołu. Eksperci z bedietcatering.pl wiedzą, jaka ilość kalorii będzie najlepsza, dlatego układają jadłospis, biorąc pod uwagę ilość wykonywanych ćwiczeń, aktualną wagę i wiek. Dzięki temu można w każdym miejscu spożywać posiłek, który na pewno będzie zdrowy i przyniesie korzyści w dążeniu do wymarzonej sylwetki.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz