Zamknij

Wybielanie zębów na Żoliborzu, a często zadawane pytania

13:41, 12.04.2019 | artykuł sponsorowany

Wszelkie ingerencje w nasze ciało, kiedy przebywamy w szpitalu, czy w gabinecie dentystycznym wywołują u nas strach, pewne wątpliwości, a przede wszystkim masę pytań. Jedną z takich sytuacji jest wybielanie zębów, chociaż mogłoby się wydawać, że to małoinwazyjny zabieg. Pacjenci często mają podobne dylematy, natomiast są one dość łatwe to rozjaśnienia.

Nie ulega wątpliwości, że wszystkie poważne terapie, powinny być wykonywane przez specjalistów. Mieszkając w stolicy, ale i w każdym większym mieście, mamy możliwość odnalezienia sporej liczby renomowanych gabinetów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową interesującą nas frazę, jak np. – wybielanie zębów Żoliborz.

Czy efekty wybielania widać natychmiastowo?

Odcienie bieli są różne, dodatkowo każdy ma swój koloryt uzębienia, dlatego nie zawsze uda się osiągnąć śnieżną biel. Stomatolog określa kolor wyjściowy, po czym wskazuje pacjentowi, jaki kolor powinno się udać osiągnąć. Jeżeli mowa o wybielaniu ekspresowym za pomocą lampy bądź lasera, efekty mogą być widoczne już po pierwszej wizycie, nawet o 5-8 tonów.

Wybielanie stosując nakładki na zęby, będzie wymagało pewnej cierpliwości, a ostateczny kolor uzyskuje się około po dwóch tygodniach.

Czy pasty wybielające są skuteczne?

Pasty, które dostępne są w drogeriach ale też i w aptekach, swoje działanie opierają w głównej mierze na chemicznym lub mechanicznym usuwaniu osadów powierzchniowych. Nie pomoże to w zwalczaniu wewnętrznych przebarwień. Powinno się je traktować jako pomocniczy środek, który może co najwyżej pomóc w podtrzymaniu efektów wybielania w gabinecie.

Czy wybielanie powoduje nadwrażliwość?

Decydując się na zabieg dentystyczny, trzeba liczyć się z tym, że około 2-3 dni po nim, występować może pozabiegowa nadwrażliwość, natomiast szybko mija. Warto wówczas zrezygnować z gorących potraw i zimnych napojów. Jeśli objawy nie będą ustępować, należy skonsultować się z lekarzem.

Czy efekty wybielania są stałe?

Niestety, wiecznie nie trwa nic, tak samo jak wszelkie efekty zabiegów stomatologii estetycznej. Zabieg wykonany za pomocą lasera lub światła lampy, może utrzymywać się przez około 2 lata. W przypadku nakładkowej metody, będzie to krótszy okres – około pół roku.

Czy samo wybielanie jest bolesne?

Podczas zabiegu, pacjent nie odczuwa bólu. Może jednak powodować pewien dyskomfort, ponieważ na dziąsła nakładana jest gumowa osłona, która może delikatnie podrażniać.

Przygotowanie do zabiegu – jak to zrobić?

Najważniejsze jest, aby wypełnione zostały wszystkie ubytki i wyleczona próchnica. Powinien być też usunięty kamień nazębny. Zabieg, który przygotowuje do wybielania, to tzw. piaskowanie. Już po nim, czasami widać efekt jaśniejszych zębów. Dzieje się tak, ponieważ usuwana zostaje płytka nazębna oraz ewentualne naloty. Ponadto, wykonanie piaskowania, umożliwia równomierne oraz skuteczne działania preparatów wybielających.

Czym jest biała dieta i jak postępować po zabiegu?

Około 2 godziny po zabiegu to czas, w którym nie powinno się niczego jeść ani pić, z wyjątkiem wody.

Białą dietę, powinno się stosować przez dwa dni po samym zabiegu. Zakłada ona, wyeliminowanie wszelkich produktów, które posiadają sporą ilość barwników. Można wśród nich, wymienić chociażby herbatę, colę, kawę, barszcz czerwony, jagody, czerwone wino i wiśnie. Jest to czas, kiedy szkliwo jest wyjątkowo odwodnione, dlatego może łatwo wchłaniać barwniki pochodzące z produktów. Jeżeli zasady te nie będą przestrzegane, efekt wybielania może zostać utracony. Podobny efekt czeka osoby palące, które nie odstawią tytoniu przynajmniej na dwa dni po zabiegu. Niemniej jednak, poleca się całkowite zaprzestanie palenia.

Lekarze rekomendują, aby jeszcze w pierwszej dobie po zabiegu, unikać pokarmów i napojów o bardzo skrajnie niskich i wysokich temperaturach. Wszystko ze względu na przejściową nadwrażliwość zębów. Po pewnym czasie, objawy powinny całkowicie ustąpić.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone