Sobolew bez zrywu na puchar. ŁDK dalej w grze o półfinał

23:22, 15.09.2021 K.U Aktualizacja: 23:49, 15.09.2021

W meczu III rundy Pucharu Polski okręgu siedleckiego, zespół ŁDK Łosice pokonał na własnym obiekcie Zryw Sobolew 4:2.

Stawką  środowego meczu był awans do najlepszej ósemki tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski MZPN Siedlce. Zespół ŁDK Łosice w swojej krótkiej historii jeszcze nigdy nie dotarł do tego etapu pucharowych zmagań. Zryw Sobolew może się w ostatnim dziesięcioleciu pochwalić zdecydowanie większym dorobkiem w okręgowych pucharze. Ekipa z powiatu garwolińskiego w roku 2013 i 2016 docierała do półfinału tych rozgrywek a w roku 2011 była triumfatorem lokalnego PP. W roku 2014 w finale pucharu Polski szczebla siedleckiego znalazły się także... rezerwy Zrywu.

Mecz o ćwierćfinał w Łosicach lepiej zaczęli przyjezdni, którzy po pierwszej groźniejszej akcji w swoim wykonaniu otworzyli wynik. W 15 minucie pod końcową linię przedarł się Paweł Król, który dograł do niekrytego Damiana Kulika i prowadzenie przyjezdnych stało się faktem. Na indywidualną akcję w 24 minucie zdecydował się Łukasz Naumiuk, który został nieprzepisowo zatrzymany przez obrońców Zrywu. Poszkodowany wymierzył sprawiedliwość kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z około 27 metrów w okno bramki Marcina Łuczaka. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Paweł Sawtyruk. Pomocnik ŁDK wykończył akcję precyzyjnym strzałem po odbiorze Cezarego Chraszcza.

W drugiej połowie kolejny cios zadali gospodarze. W 48 minucie Sawtyruk obsłużył podaniem Naumiuka, który znalazł dogodną pozycję i w swoim stylu ustalił wynik na 3:1 dla ŁDK. Kilka minut później - za opuszczenie swojej strefy i dyskusję z arbitrem - w konsekwencji czerwonej kartki do klubowego budynku został odesłany trener Zrywu Tomasz Talarek. Nieobecność szkoleniowca na ławce wpłynęła mobilizująco na zespół z Sobolewa. Efektem lepszej gry przyjezdnych była druga bramka. Mariusz Szupiluk zagrał ręką we własnym polu karnym, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Bezbłędnym wykonawcą jedenastki okazał się Marek Górski, kapitan Zrywu. Po straconej bramce łosiczanie zaczęli grać odważniej, z nadzieją na strzelenie bramki zamykającej mecz. W doliczonym czasie gry rozpędzonego Naumiuka zatrzymał Łuczak, ale wobec poprawki Kacpra Wyrzykowskiego bramkarz i obrona Zrywu byli już bez szans.

Drużyna z Sobolewa pożegnała się z okręgowym Pucharem Polski i w tym sezonie rywalizować już będzie tylko w lidze okręgowej. Łosiczanie po pokonaniu kolejno Olimpii Latowicz, Kolektywu Oleśnica i Zrywu - kontynuują swoją pucharową przygodę. Podopieczni Jacka Izdebskiego poznają swojego kolejnego rywala po losowaniu zaplanowanym na piątkowy poranek 17 września. Mecze ćwierćfinałowe PP zostaną rozegrane w środę 29 września o godzinie 16.

15.09.21, 16:30
MZPN Puchar Polski: ŁDK Łosice - Zryw Sobolew 4:2 (2:1)

Bramki: Łukasz Naumiuk 24, 48, Paweł Sawtyruk 42, Kacper Wyrzykowski 90 - Kulik Damian 15, Marek Górski 69(k).

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka - 9. Maciej Szpura, 3. Dominik Marczewski, 6. Mariusz Szupiluk, 13. Jakub Głuchowski -  21. Cezary Chraszczz, 15. Paweł Sawtyruk, 8. Dawid Ułasiuk, 31. Łukasz Naumiuk, 10. Jakub Podlipniak - 19. Kacper Chwedoruk (45, 11. Kacper Wyrzykowski)

Zryw: 99. Marcin Łuczak - 2. Grzegorz Kazimierak, 6. Kornel Kowalczyk (14. Emil Mirowski), 10. Marek Górski, 11. Michał Wiśnioch, 12. Karol Zatyka, 5. Szymon Szymański, 15. Damian Kulik, 17. Patryk Białecki, 18. Jakub Figielski, 20. Paweł Król

Żółta kartki: Jakub Podlipniak 80

Czerwona kartka: Tomasz Talarek 52 (trener Zrywu, za dwie żółte)

Sędzia: Marcin Protasewicz (Siedlce)