Zamknij

Znęcał się nad żoną, trafił do aresztu

15:57, 07.12.2021 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci zatrzymali 58-latka podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną. Mężczyzna kierował również wobec kobiety groźby karalne. 

Policjanci na takie przypadki reagują z całą stanowczością. Jak informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie, w minionym tygodniu funkcjonariusze interweniowali wobec 58-letniego mężczyzny, który stosował przemoc wobec żony, na dodatek  w stosunku do kobiety kierował groźby karalne. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wobec 58-latka Sąd Rejonowy w Garwolinie zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Każda osoba, która doświadcza przemocy, może liczyć na wsparcie policjantów oraz placówek, świadczących pomoc. Policjanci przypominają, że w listopadzie 2020 roku weszły w życie przepisy tzw. ustawy antyprzemocowej.

Na jej podstawie policja otrzymała nowe uprawnienie - możliwość wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. W okresie obowiązywania nakazu lub zakazu,

Policja będzie zobowiązana do sprawdzania, czy nie są one naruszane. Za niestosowanie się do nakazu lub zakazu kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny i zastosowanie trybu przyspieszonego wobec sprawcy.

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%