Zamknij

Powiatowe obchody Święta Policji

16:09, 22.07.2021 | BC
Skomentuj
REKLAMA

Powiatowe obchody Święta Policji w Garwolinie upamiętniły 102. rocznicę powstania polskiej Policji.

W trakcie uroczystości nastąpiło mianowanie na wyższe stopnie policyjne. Patronat honorowy nad świętem objął gen. insp. dr Jarosław Szymczyk - Komendant Główny Policji.

Dzisiejsze Święto Policji rozpoczęło się mszą świętą w intencji policjantów i pracowników Policji. Mszę celebrował kapelan garwolińskiej Policji - ks. Prałat Jerzy Kalinka wraz z ks. Kanonikiem Stanisławem Małkiem - proboszczem Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie.

Uroczystości kontynuowano na placu przed siedzibą KPP w Garwolinie. Komendant Powiatowy Policji przywitał zgromadzonych gości. Wśród nich byli między innymi: doradca Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Wiktor Klimiuk, który odczytał list Ministra Mariusza Kamińskiego skierowanego do funkcjonariuszy, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Wicestarosta Garwoliński Marek Ziędalski, Burmistrz Miasta Garwolin Marzena Świeczak oraz Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Mł. Insp. Dariusz Król skierował swoje słowa bezpośrednio do policjantów i pracowników: Służba w Policji wymaga wielu poświęceń, ale przede wszystkim wymaga wrażliwości na krzywdę innych. Na najwyższe uznanie zasługuje postawa policjantów, pozwalająca dostrzec drugiego człowieka i jego problemy. W tym szczególnym dniu, składam Wam wyrazy najwyższego uznania i podziękowania za rzetelną i profesjonalną realizację powierzonych zadań. Niech Wasze wysiłki będą faktycznie doceniane i szanowane, zarówno przez obywateli, jak i przełożonych. Dziękuję za kolejny pracowity rok i każdą bezpiecznie zakończoną służbę. Najlepsze życzenia kieruję również do pracowników cywilnych Policji, zatrudnionych w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie. Proszę także o przekazanie wyrazów uznania oraz podziękowań dla Waszych bliskich, którzy pośrednio uczestniczą w trudnościach, wynikających z policyjnej służby.

Komendant podkreślił, że dotychczasowa współpraca z lokalnymi samorządami i instytucjami, prokuraturą i służbami mundurowymi przebiega w atmosferze pełnego zrozumienia i przychylności: Jako szef garwolińskich policjantów mam poczucie, że wokół są osoby, które chętnie wspierają nasze działania, jak również chętnie angażują się w inicjatywy zmierzające do poprawy bezpieczeństwa.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji  w Garwolinie mł. insp. Dariusz Król  wręczył  funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie. W tym roku dwóch policjantów otrzymało  mianowanie na wyższy stopień w korpusie oficerskim. W korpusie aspirantów awansowanych zostało 24 funkcjonariuszy, a w korpusie podoficerów – 23.  W korpusie szeregowych awanse otrzymało 10 młodych policjantów.

Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie służbę pełni 193 policjantów, w tym 23 policjantki. W komendzie zatrudnionych jest także 32 pracowników cywilnych.

(BC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%