Zamknij

Podejrzany o dokonanie rozboju zatrzymany

10:10, 09.06.2021 | BC
Skomentuj
REKLAMA

Garwolińscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój na 70-latku. Pod koniec maja senior został napadnięty i pobity we własnym domu. 

Sprawcy ukradli pokrzywdzonemu pieniądze w kwocie kilkuset złotych. 27-latek usłyszał zarzut rozboju i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Do przestępstwa doszło pod koniec maja. Policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło w gminie Górzno. Na miejscu okazało się, że pokrzywdzonym jest 70-letni samotnie mieszkający mężczyzna, który został zaatakowany we własnym domu przez dwóch sprawców. Jak ustalili policjanci, napastnicy weszli do niezamkniętego mieszkania, pobili 70-latka i zabrali kilkaset złotych. Na skutek poniesionych obrażeń pokrzywdzony wymagał pomocy medycznej.

Ustaleniem sprawców i wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego garwolińskiej komendy. Na podstawie zebranych informacji wytypowali osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę. Przeprowadzone przez nich czynności oraz materiał dowodowy potwierdziły ich ustalenia. Zebrane informacje policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Garwolinie. 

Prowadzący śledztwo prokurator przesłuchał zatrzymanego i przedstawił mu zarzut dokonania rozboju. Prokurator wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Garwolinie zdecydował, że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Kwestią czasu pozostaje zatrzymanie drugiego z napastników.

Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(BC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%