Zamknij

Pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19

10:21, 13.01.2021 | AC
Skomentuj
REKLAMA

Szpital Powiatowy w Garwolinie jako pierwsza jednostka służby zdrowia w powiecie rozpoczęła szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Pierwsza partia szczepionek dotarła do garwolińskiego szpitala w poniedziałek 11 stycznia 2021 roku w godzinach przedpołudniowych. Oczywiście, dawki te przeznaczone są dla pacjentów grupy „zerowej”. Do Garwolina dotarło 15 fiolek, które wystarczą na 75 do 90 dawek wszczepiennych. - Nasz szpital jest szpitalem węzłowym i będziemy rozpoczynać szczepienia dla osób grupy zerowej, to jest personel służby zdrowia, pracownicy aptek, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i innych zaliczanych do tej grupy. Zapisanych jest sześćset osób, więc będzie kogo szczepić. W placówce wygospodarowano specjalne pomieszczenie przeznaczone tylko do szczepień.  Jako pierwsza zaszczepiła się pielęgniarka epidemiologiczna – poinformował dyrektor szpitala Krzysztof Żochowski. Dyrektor mówił już o tym wcześniej i nadal powtarza, że nie zmienia zdania i nie zamierza się szczepić jako jeden z pierwszych pacjentów. Rejestracja chętnych z grupy „pierwszej”, to jest pacjentów powyżej siedemdziesiątego roku życia rozpocznie się w w połowie stycznia. W pierwszym etapie szczepionkę mogą przyjąć pensjonariusze Domów Opieki Społecznej, Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, Zakładów Pielęgnacyjno-Opiekuńczych powyżej 60+ począwszy od najstarszego wiekiem. Następnie służby mundurowe i nauczyciele.

Zgodnie z narodowym programem szczepień, w każdej gminie uruchomiono odpowiednie punkty. Na dzień dzisiejszy naszym powiecie uruchomiono 16 punktów: Poradnia Lekarza POZ w SP ZOZ w Garwolinie, Przychodnia Rejonowa Nr 1 Sanus w Garwolinie, NZOZ "Medicus" w Żelechowie, NZOZ "Medical" w Garwolinie, NZOZ 'Talmed" w Rudzie Talubskiej, OSMAN MEDICAL w Trąbkach, NZOZ "Spes" w Parysowie, NZOZ Centrum-Med w Gończycach, a także ośrodki zdrowia: w Łaskarzewie, w Pilawie, w Borowiu, w Korytnicy, w Górznie, Wildze, Miastkowie Kościelnym i Maciejowicach.

(AC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA