Zamknij
REKLAMA

Samorządowe wsparcie dla strażaków

16:47, 28.11.2020 | BC
Skomentuj
REKLAMA

Strażacy ochotnicy z Woli Miastkowskiej w gminie Miastków Kościelny i Sobolewa zostaną doposażeni dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. 

W sumie do jednostek straży pożarnej z Woli Miastkowskiej w gminie Miastków Kościelny i Sobolewa trafi blisko 135 tysięcy złotych na modernizację strażnicy i na zakup sprzętu specjalistycznego.

Samorząd Mazowsza od lat przekazuje środki na doposażenie strażaków ochotników. Jak podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa jest to pomoc kompleksowa i systematyczna. – Każdego roku w budżecie zabezpieczamy środki na wsparcie strażaków ochotników. Pomagamy w zakupach samochodów ratowniczo-gaśniczych, sprzętu, odzieży ochronnej, ale też w remontach strażnic – mówi Jania Ewa Orzełowska. – Środki na pomoc strażakom zabezpieczamy w naszym budżecie co roku. Jeśli mamy jakieś oszczędności, staramy się je przeznaczać m.in. na kwestie dotyczące bezpieczeństwa, a doposażenie strażaków oczywiście się w to wpisuje - dodaje Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Miastkowskiej otrzyma 100 tysięcy dofinansowania na modernizacje strażnicy, a OSP z Sobolewa 35 tysięcy złotych na zakup sprzętu specjalistycznego (wentylator oddymiający, radiotelefon cyfrowy, kamera termowizyjna, miernik detektora wielogazowego, pilarka łańcuchowa ratownicza, przecinarka spalinowa tarczowa).

(BC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA