Zamknij

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”

15:02, 26.11.2018 | garwolin-starostwo.pl
REKLAMA
Skomentuj

28 listopada (środa) o godz. 9:00 na targowisku miejskim w Garwolinie (w pobliżu tartaku) odbędzie się spotkanie z mieszkańcami powiatu garwolińskiego w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.
„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” to kampania mająca na celu podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie użytkowania urządzeń grzewczych. W trakcie spotkania kominiarze przeprowadzą pokaz palenia w piecach węglowych tzw. metodą „od góry”. Metoda ta pozwala na znaczne zmniejszenie ilości pyłów, które emitowane są do atmosfery w wyniku spalania węgla. Palenie „od góry” jest przy tym bardziej ekonomiczne, pozwala na zmniejszenie ilości zużywanego opału i tym samym znaczne oszczędności finansowe. Strażacy zaprezentują efekt gaszenia palącego się tłuszczu przy użyciu wody.
Organizatorzy: Krajowa Izba Kominiarzy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, Starosta Powiatu Garwolińskiego, Burmistrz Miasta Garwolina oraz Wójt Gminy Garwolin.

Uwaga!
Strażacy alarmują, że w okresie jesienno-zimowym w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej ich przyczyną jest wadliwa lub niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. To zaraz po pożarach upraw rolnych największe zagrożenie pożarowe w Polsce, dlatego bardzo ważne jest, by systematycznie czyścić, sprawdzać szczelność i wykonywać przeglądy techniczne przewodów kominowych. Jednocześnie odnotowywany jest także wzrost liczby śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla określanym jako „cichy zabójca”, gdyż jest niewidoczny, nie ma smaku ani zapachu. Czad powstaje podczas procesu niecałkowitego spalania materiałów palnych. Ma silne własności toksyczne, jest lżejszy od powietrza i gromadzi się głównie pod sufitem. Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę, a nawet śmierć.

(garwolin-starostwo.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone