Zamknij

W Łochowie powstanie park „Dębinka”

21:42, 03.07.2017 | A.K/Gmina Łochów
Skomentuj
REKLAMA

Łochowska „Dębinka” już niedługo zyska całkiem nowe oblicze. W poniedziałek, 3 lipca, w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie została podpisana umowa na zagospodarowanie parku miejskiego.

W podpisaniu umowy udział wziął burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda i skarbnik gminy Maria Komuda. Na uroczystości obecny był także przedstawiciel właściciela gruntów parku „Dębinka” i jednocześnie zastępca dyrektora ds. Ekonomicznych z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie Robert Jaśkiewicz oraz wicemarszałek Maria Koc. Koszt projektu to ponad 5, 777 mln zł, z czego ponad 4, 817 mln zł sfinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W nowym parku powstaną dwie przestrzenie. Część będzie miała charakter rekreacyjno-wypoczynkowy z elementami rozrywkowymi, takimi jak: amfiteatr z kinem letnim, plac zabaw, fontanna, górka saneczkowa, teren piknikowy, siłownia na powietrzu, kącik szachowy, strefa gier i boisko. Stworzone też zostanie „zielone centrum” Łochowa, które będzie m.in. integrowało mieszkańców. Drugą częścią parku będą „surowe” tereny leśne. Tam odpoczynek znajdą spacerowicze i miłośnicy przyrody, bowiem przestrzeń ta będzie pełna dzikich krajobrazów w formie enklaw dla zwierząt. Prace rozpoczną się w 2018 roku i potrwają najprawdopodobniej do końca 2019 roku.

–  To ważna inicjatywa o szczególnym znaczeniu dla krajobrazu i turystyki Łochowa. Park „Dębinka” z pewnością będzie dobrze służył jako miejsce rekreacji, wypoczynku i spotkań nie tylko lokalnej społeczności – zaznaczyła podczas spotkania wicemarszałek Maria Koc.

Burmistrz Robert Gołaszewski podkreślił, że park „Dębinka” był marzeniem mieszkańców Łochowa od lat. Realizacja tego przedsięwzięcia stanie się możliwa dzięki współpracy wicemarszałek Marii Koc oraz wypracowanym relacjom z Lasami Państwowymi. Kilka słów dodał też prezes Zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda. Poinformował on, że projekt gminy Łochów to jedna z wielu lokalnych inwestycji, które wspiera NFOŚiGW ze środków unijnych. Przy tej okazji przypomniał, że dotychczas Fundusz podpisał 41 umów (w ramach trzech naborów, wraz z umową gminy Łochów) o dofinansowanie z unijnego działania w zakresie rozwoju terenów zieleni w? miastach i ich obszarach funkcjonalnych (łączna suma zadań to ok. 190 mln).

(A.K/Gmina Łochów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%