Zamknij

To na cześć wszystkich wolontariuszy i darczyńców

08:00, 24.11.2021 | IR
Skomentuj
REKLAMA

22 listopada Mińsk Mazowiecki zyskał nową ulicę. „To na cześć wszystkich wolontariuszy i darczyńców, którzy przez ostatnie 30 lat grali w WOŚP” - napisał na Facebooku burmistrz Marcin Jakubowski.

Z wnioskiem o nadanie jednej z ulic na terenie miasta nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystąpił w październiku miński Sztab WOŚP, motywując tę propozycję chęcią uhonorowania nazwą ulicy jednej z najbardziej rozpoznawalnych organizacji pożytku publicznego.

Władze miasta poparły tej pomysł. Jak napisano w uzasadnieniu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy: „Fundacja WOŚP działa od 1993 r., również na terenie naszego miasta realizując swój główny cel statutowy, jakim jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, w szczególności dzieci i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Jest to bez wątpienia jedna z najszlachetniejszych inicjatyw w naszym kraju i zasługuje na swoje formalne miejsce na mapie Mińska Mazowieckiego. Mało jest akcji, które w tak pozytywny sposób potrafią łączyć obywateli, jak WOŚP”.

Ul. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to łącznik między ul. Błonie i Siennicką, czyli centrum mińskiego „starego miasta”. Większości internautów pomysł się spodobał. „Nareszcie ten łącznik ma nazwę. I dobrze, że jest u nas ulica WOŚP” - ucieszył się jeden z nich pod wpisem Marcina Jakubowskiego na Facebooku. A inny przypomniał, że pierwszych mińskich finałów WOŚP nie byłoby bez obecnego burmistrza, który należał do ich organizatorów.

Mińszczan zainteresowało też, czy na oficjalnym otwarciu nowo nazwanej ulicy pojawi się Jerzy Owsiak, prezes fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pomysłodawca i organizator corocznego Finału WOŚP. „Będziemy do tego dążyć. Jest duża szansa” - odpowiedziała mu jedna z przedstawicielek sztabu Orkiestry w Mińsku Mazowieckim. Potwierdzenie tej informacji można znaleźć na jego oficjalnym profilu facebookowym. „Jeszcze tylko formalności (uprawomocnienie) i będziemy szykować wielkie otwarcie z Jurkiem Owsiakiem obecnym na tym wydarzeniu rzecz jasna” - napisano tam w dniu podjęcia uchwały przez radnych miejskich.

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%