Zamknij

Wsparcie dla OSP z gminy Dębe Wielkie

21:22, 23.02.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy oraz dron wraz z pełnym osprzętem – to wsparcie, które druhowie otrzymali od Samorządu Województwa Mazowieckiego. Sprzęt przekazała członek Zarządu Województwa Janina Ewa Orzełowska.

Kierownictwo mińskiej komendy, od dłuższego już czasu wspierało starania druhów z OSP w Dębem Wielkim w pozyskaniu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego przy prowadzeniu działań poszukiwawczych. Strażacy zawsze z wielkim zaangażowaniem odpowiadają na sygnał o rozpoczęciu poszukiwań zaginionych. Zawsze możemy liczyć na ich pomoc.

Działania poszukiwawcze należą do jednych z najtrudniejszych, wymagają doskonałej współpracy służb i niezawodnego sprzętu. Gdy zrodził się pomysł pozyskania specjalistycznego drona do kontrolowania terenu z powietrza, od początku spotkał się on z przychylnością kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Wspieraliśmy więc starania druhów z OSP w Dębem Wielkim w pozyskaniu środków na zakup sprzętu. Możliwy on był dzięki udzielonemu wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego i władz gminy Dębe Wielkie.

W czwartek 18 lutego, odbyło się oficjalne przekazanie specjalistycznego drona z wyposażeniem oraz lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego, przez członka zarządu województwa Panią Janinę Ewę Orzełowską, która odwiedziła również inne jednostki OSP w gminie Dębe Wielkie. W przekazaniu tym wziął udział miński komendant inspektor Sławomir Rogowski.

 

Pomoc dla OSP Cyganka

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Cygance otrzymała na wyposażenie nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Auto jest w pełni wyposażone i wspomoże druhów podczas akcji ratunkowych, w których bardzo często liczy się czas i dostępność niezbędnego sprzętu.  Władze Mazowsza wsparły zakup tego sprzętu kwotą 100 tys. zł.  

Dron i samochód dla OSP Dębe Wielkie

Z kolei do jednostki OSP Dębe wielkie dotarło wsparcie w postaci lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który choć jest mniejszy i lżejszy, to również gwarantuje pełen komfort i bezpieczeństwo pracy strażaków. Kwota dofinansowania na zakup tego auta wyniosła 70 tys. zł.  

 Druhowie z tej jednostki będą mogli także korzystać ze specjalistycznego drona zwiadowczego z pełnym osprzętem. Wspomoże on strażaków w przeczesywaniu trudnego terenu, jak również w poszukiwaniu źródeł pożarów i ofiar. Kwota jaka została przeznaczona z Budżetu Województwa na zakup tego sprzętu, to 120 tys. zł. 

– Nasi dzielni, mazowieccy druhowie często wykazują się godnym podziwu zaangażowaniem w wykonywaniu swoich obowiązków – podkreślała członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska. – Zadaniem władz województwa jest docenianie ich pracy i udzielanie wsparcia, które przysłuży im się podczas pracy w trudnych warunkach. Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze, a także w pełni wyposażony dron, to namacalna pomoc, na którą zasługują strażacy. Wierzę, że ten sprzęt jeszcze wydatniej wspomoże ich efektywność, a przede wszystkim  przyśpieszy ich pracę, co wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%