Zamknij

Jednak do Wojewódzkiego

07:51, 28.01.2021 | IR
Skomentuj
REKLAMA

Znamy finał trwających co najmniej 10 lat dyskusji nad przyszłością szpitala w Rudce.

Ten przepiękny obiekt, położony w środku rezerwatu przyrody Rudka Sanatoryjna, zbudowano na początku XX w. jako „sanatorium dla piersiowo chorych”. Od 1968 r. służy mieszkańcom gminy, powiatu oraz okolicznych powiatów jako szpital.

Jak informują władze gminy Mrozy, odgórne przekształcenia w służbie zdrowia, nowe wymagania dla podmiotów leczniczych oraz zmiana koncentracji placówek medycznych spowodowała konieczność określenia na nowo zadań w kontekście współczesnych potrzeb. Ostatecznie, po dyskusjach i analizach, władze samorządowych Mazowsza zdecydowały, żeby szpital w Rudce stał się częścią wielkiego projektu, jakim była rozbudowa Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

W konsekwencji szpital w Rudce został połączony z Mazowieckim Szpitalem Wojewódzkim w Siedlcach ze ściśle określonym profilem dalszego funkcjonowania. Podjęte decyzje praktycznie zakończyły dyskusję toczącą się od kilku lat, czy szpital ma szansę przetrwać trudne czasy przeobrażeń w służbie zdrowia.

Jak zdradzają gminni urzędnicy, za dobrymi decyzjami organizacyjnymi zostały podjęte konkretne działania inwestycyjne, czego dowodem jest rozpoczęcie I etapu modernizacji obiektu, o której informuje Zarząd Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

lokalnylokalny

0 0

Super !!! 09:36, 28.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%