Zamknij

Policjanci zabezpieczyli towary bez akcyzy

09:21, 20.01.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Mińscy kryminalni na terenie jednej z posesji w gminie Dębe Wielkie zabezpieczyli narkotyki MDMA i inne pochodne metamfetaminy, ponad 2600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i 20 litrów nielegalnego spirytusu. 

Policjanci wydziału kryminalnego w ramach czynności zmierzających do ograniczania przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Dębe Wielkie mogą być przechowywane narkotyki.

Zorganizowali więc i przeprowadzili akcję, w czasie której w pojeździe zaparkowanym na posesji pod przednim siedzeniem znaleźli biały proszek. Substancja została zabezpieczona i trafiła do dalszych badań. Ponadto w pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze znaleźli ponad 2600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, niemal 10 kg suszu tytoniowego oraz 20 litrów nielegalnego spirytusu.

Kryminalni zatrzymali trzy osoby: dwóch mężczyzn i kobietę, którzy trafili do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 49-letniemu mężczyźnie i 39-letniej kobiecie zarzutu przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych, z zamiarem wprowadzenia ich do obrotu. Straty Skarbu Państwa jakie powstały sięgają 72 tys. złotych z tytułu należnego podatku akcyzowego, podatku VAT i cła. Dwójce podejrzanych przedstawiono również zarzut posiadania substancji psychotropowych MDMA i innych pochodnych metamfetaminy o wadze ponad 44 gramów.

Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mężczyźnie i kobiecie może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności i kara grzywny.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%