Zamknij

Policyjne dozory za dotkliwe pobicie kolegi

10:30, 18.09.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Trzech mieszkańców gminy Stanisławów w wieku od 44 do 56 lat usłyszało zarzut karny pobicia swojego sąsiada. Do zdarzenia doszło podczas towarzyskiego spotkania w domu pokrzywdzonego.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z komisariatu w Stanisławowie, a prokurator zastosował wobec całej trójki podejrzanych policyjne dozory. Za to przestępstwo może im grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Na początku września w jednej z miejscowości w gminie Stanisławów miało miejsce towarzyskie spotkanie grupy znajomych. Podczas spotkania spożywany był alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy mężczyznami do kłótni i awantury, w wyniku której trzech mężczyzn dotkliwie pobiło swojego kolegę, po czym opuścili jego dom.

Pokrzywdzony przez kilka dni pozostawał w domu. Jednak ból spowodował, że o zdarzeniu powiadomił swoją siostrę, która po przybyciu zaalarmowała służby medyczne i policję.

Diagnoza lekarska nie pozostawiała złudzeń: poważne potłuczenia głowy oraz złamanie dwóch żeber. Mężczyzna trafił do szpitala. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania w celu zatrzymania osób biorących udział w pobiciu.

Już tego samego dnia policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Stanisławów, 44 i 45-latka, którzy zostali umieszczenie w policyjnej izbie zatrzymań. Trzeci z podejrzanych zatrzymany został wieczorem. To także mieszkaniec gminy Stanisławów w wieku 56-lat.

Zebrany materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie trójce zatrzymanych zarzutu karnego pobicia wspólnie i w porozumieniu powodując jego uszkodzenie ciała.

Na wniosek komisariatu policji w Stanisławowie, prokurator zastosował wobec trójki podejrzanych policyjne dozory. Za ten czyn może im grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA