Zamknij

Prowadził pomimo dożywotniego zakazu sądowego

14:19, 07.09.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki, odpowie za popełnienie przestępstwa niestosowania się do wyroku sądu i jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

36-latek został zatrzymany do kontroli drogowej, chwilę po tym jak ruszył spod sklepu spożywczego a jego styl jazdy wzbudził podejrzenia patrolu ruchu drogowego. Mężczyzna jechał mimo, że obowiązywał go sądowy zakaz. Poza tym w jego organizmie policjant stwierdził alkohol w ilości 0,4 promila.

Minionej soboty, policyjny radiowóz patrolował miejscowość Cielechowizna. W pewnej chwili funkcjonariusz zauważył ruszającą spod sklepu skodę, a styl jazdy tego pojazdu wzbudził jego podejrzenia. Policjant postanowił zatrzymać go do kontroli.

Podczas rozmowy z kierowcą, wyczuł od niego woń alkoholu. Zbadał 36-latka alkomatem, stwierdzając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto ze sprawdzenia w policyjnym systemie wynikało, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Policjant zakazał mu dalszej jazdy. Teraz postępowaniem 36-latka zajmie się sąd. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu i jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kary grzywny.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA