Zamknij
REKLAMA

Od województwa dla szkół

10:00, 09.07.2020 | IR
Skomentuj
REKLAMA

W Warszawie podpisano umowy partnerskie dotyczące wsparcia finansowego na realizację zajęć online w gminach podwarszawskich.

Podpisywały je członkinie zarządu samorządu Mazowsza, Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc, oraz beneficjenci z samorządów podwarszawskich. W spotkaniu uczestniczył również przewodniczący sejmikowej Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego Krzysztof Skolimowski.

Całkowita wartość projektu to 35 mln zł, z czego 28 mln zł to fundusze unijne, ponad 5,2 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego oraz ponad 1,7 mln zł z budżetu państwa. Ok. 25,8 mln zł zostanie przeznaczonych na wyposażenie szkół i placówek oświaty w sprzęt do prowadzenia zajęć edukacyjnych, 5,2 mln zł ma być wydane na oprogramowanie, a 680 tys. zł - na szkolenia dla ok. 800 nauczycieli oraz 2 tys. uczniów.

W ramach projektu do szkół trafią m.in.: stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, laptopy, tablety i programy edukacyjne. Laptopy i tablety mogą być wykorzystywane przez uczniów i nauczycieli do zajęć lekcyjnych w formie zdalnej. Sprzęt zakupiony w ramach wyposażenia pracowni będzie wyposażony w pakiet oprogramowania do wspomagania nauki na zajęciach lekcyjnych również prowadzonych w formie zdalnej.

Pomoc obejmie placówki podlegające powiatowi mińskiemu (Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim) oraz gminom: Siennica (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie), Cegłów (Zespół Szkolny w Cegłowie), Mrozy (ZS im. A. Mickiewicza w Mrozach), Latowicz (ZS w Latowiczu), Halinów (SP im. J. Brzechwy w Okuniewie), Stanisławów (SP im. H. Sienkiewicza w Stanisławowie), Jakubów (SP im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Wiśniewie, Kałuszyn (SP im. B. Prusa w Kałuszynie) i Dębe Wielkie (SP im. gen. J. Bema w Rudzie). Sprzęt do szkół trafi na przełomie września i października.

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
TEST