Zamknij
REKLAMA

Płacił znalezioną kartą bankomatową jak swoją

17:23, 25.05.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

53-letni mieszkaniec Sulejówka odpowie za wielokrotne płatności znalezioną kartą bankomatową. Mężczyznę „namierzyli” kryminalni z komisariatu w Halinowie.

53-latek usłyszał już zarzuty karne, przyznał się do nich i dobrowolnie poddał się karze grzywny. Ma obowiązek zwrócić pokrzywdzonej całą sumę, którą bezprawnie wydał.

Policjanci z komisariatu w Halinowie otrzymali zgłoszenie o zgubieniu karty bankomatowej przez kobietę podczas robienia zakupów. Ze zgłoszenia wynikało, że nieznana osoba znalazła kartę i dokonała nią kilkunastu płatności na łączną sumę niemal 300 zł.

Funkcjonariusze wszczęli dochodzenie i niezwłocznie podjęli działania w celu ustalenia sprawcy. Przeanalizowali kilkanaście godzin nagrań z kamer monitoringu, na których wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z kradzieżą.

Kryminalni zatrzymali 53-letniego mieszkańca Sulejówka, który przyznał się do znalezienia karty i dokonywania płatności w sklepach. Mężczyzna trafił na komisariat, gdzie usłyszał zarzut kradzieży pieniędzy. Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze grzywny.

53-latek ma także obowiązek zwrócić pokrzywdzonej kobiecie całą sumę, którą wydał bezprawnie korzystając z jej karty i pokryć koszty postępowania.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz