Zamknij
REKLAMA

477,3 tys. zł z budżetu Mazowsza dla sołectw z powiatu mińskiego

19:43, 04.07.2019 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw rozstrzygnięty. Budowa infrastruktury rekreacyjno-sportowej w miejscowości Celinów, zakup dmuchanej zjeżdżalni dla sołectwa Karolina czy budowa placu zabaw w Olesinie – to tylko niektóre inwestycje w powiecie mińskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Umowy w tej sprawie podpisali Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – członkinie zarządu województwa mazowieckiego oraz beneficjenci.

– Po raz kolejny przekonaliśmy się, że te małe wspólnoty mają znakomite pomysły i dużo energii do ich realizacji, dlatego też cieszę się, że większość z nich powstanie dzięki naszemu wsparciu – mówi Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

W powiecie mińskim wsparcie z samorządu województwa otrzymało 48 sołectw z 11 gmin Dobre, Siennica, Mińsk Mazowiecki, Jakubów, Dębe Wielkie, Stanisławów, Cegłów, Mrozy, Kałuszyn, Latowicz, Halinów. W ramach programu można było uzyskać maksymalne wsparcie w wysokości 10 tys. zł dla jednego projektu. Każda gmina mogła złożyć do 5 wniosków na 5 różnych zadań, ale sołectwo mogło uzyskać dofinansowanie na realizację jednego zadania.

– To niezwykle istotne wsparcie, które pozwoli zrealizować wprawdzie niewielkie, ale ważne dla mieszkańców inwestycje. Dzięki tym środkom uda się stworzyć m.in. nowe place zabaw czy miejsca, w których mieszkańcy będą mogli spotkać się i zintegrować. Jestem przekonana, że to dobrze zainwestowane pieniądze – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

918 kiss918 kiss

0 0

Do some research and submit your articles to sites that will manage tto
bennefit you essentially the most. Link the directories get been human-edited long with accept spam or
adult content. http://3win8.city/other-games/918kiss-scr888/17-918kiss 23:54, 30.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

scr888scr888

0 0

A few popular sites pay it is possible as $50 per article forr guest bloggers who
meet their requirements. Not all pages on your website have same page authority.
Thhe posts contain aat least two links to web page. http://3win8.city/download/38-918kiss-scr888 20:45, 23.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz