Zamknij
REKLAMA

Przedszkolaki w mińskiej komendzie

18:59, 28.03.2019 | KS
Skomentuj
REKLAMA

W środę (27 marca) w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim zjawili się wyjątkowi goście. Grupa ponad 20 przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 1 odwiedziła mińskich policjantów aby zobaczyć jak wygląda ich służba.

W rolę przewodnika wcieliła się sierżant sztabowy Dominika Witek, z zespołu nieletnich, która oprowadziła wycieczkę po najciekawszych pomieszczeniach komendy. Policjantkę wspierał Robert Szostak ze Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim, który na co dzień pełni także służbę w patrolu szkolnym.

ińska komenda wielokrotnie gościła przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich, aby w ten sposób promować policyjny zawód i przekazywać profilaktyczne treści związane z bezpieczeństwem.

Nie inaczej było wczoraj, kiedy to po raz kolejny oprowadziliśmy naszych gości po najważniejszych i najciekawszych policyjnych pomieszczeniach. Tym razem dwie grupy 5-latków z przedszkola miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim w liczbie ponad 20 dzieciaków miały okazję z bliska zobaczyć policyjna służbę.

Wizyta rozpoczęła się od odwiedzin dyżurki, gdzie sierżant sztabowy Dominika Witek i Robert Szostak z mińskiej Straży Miejskiej, opowiedzieli o funkcji i zadaniach jakie realizują policjanci na tych stanowiskach. W tym miejscu policjantka przypomniała dzieciom numery alarmowe, oraz wskazała w jakich sytuacjach należy zadzwonić po służby i jakie informacje przekazać.

Tuż obok dyżurki, dzieci zobaczyły policyjny areszt, o którym później powiedziały, że to takie „małe więzienie”. Przedszkolaki odwiedziły również komendanta mińskiej policji inspektora Sławomira Rogowskiego, który opowiedział o swojej służbie, o ważnych decyzjach i naradach jakie codziennie odbywają się w tym pokoju wspólnie z kadrą kierowniczą.

Kolejną atrakcją wczorajszej wizyty, było wykonanie pamiątkowej odbitki linii papilarnych. Każde  dziecko z zaciekawieniem i niedowierzaniem oglądało na papierze odbitkę swojego palca. Na zakończenie, już na dziedzińcu komendy, maluchy miały okazję wsiąść do radiowozu, uruchomić policyjną syrenę i światła.

Mamy nadzieję, że wizyta w mińskiej komendzie na długo zapisze się w pamięci uroczych 5-latków.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA